Junioři Slovenska v ragby místo do mlýna se zavázali do kříže, který je součástí státního znaku

Junioři Slovenska v ragby místo do mlýna se zavázali do kříže, který je součástí státního znaku
Ragbisty Slovenska čeká na jaře 2017 organizace ME U18.  Na území Slovenska se bude hrát  skupina, do které je zařazeno osm  celků, jež   v juniorských soutěžích dříve hrály v konferencích 1 a 2. 

Mladí ragbisté Slovenska  evropský šampionát berou hodně vážně a zahájili na něj přípravu už před koncem roku 2016.

Slováci se pro větší  motivaci při  přípravě, aby si pak při samotném šampionátu  na ragbyovém hřišti v reprezentačním dresu   své země sáhli až na dno svých sil, vyfotografovali  v polovině prosince 2016  v tělocvičně tak, že svými těly vytvořili dvojramenný kříž a ještě vrcholky tří hor. Nutno ovšem dodat, že onen kříž  je v současnosti vyobrazen nejenom na státním znaku Slovenska, ale rovněž je zakomponovaný ve znaku rugbyové unie Slovenska. Jinak dvojkříž najdete také  na dalších dvou   státních znacích, a to na státním znaku Litvy a  Maďarska.

"Pre juniorov Slovenska v kategórii U18 to nebude premiérový šampionát. Už pred rokom sa zúčastnili na ME v Andorre, kde obsadili štvrté miesto v konferencii 2. Rugby Europe nadchádzajúci rok reorganizuje súťaž U18 a na ME v konferencii 2, ktoré sa odohrajú v Piešťanoch,  sa zúčastní napriklad vitaz prechadzajuceho ročníka v konferencii 1 Chorvátsko. V tohto ročnom rankingu síce sú juniori Slovenska nasadený ako posledný, ale neprihlásili sa únie ako Malta a Slovinsko, ktoré sú ešte za nami. Taktiež viacero krajín v Rugby Europe nemá reprezentáciu U18,"  doplnili slovenští ragbisté  informaci pro SportovniListy.cz.

"Kde iný končia, my začíname. Slovenská U18 zahájila prípravu na ME juniorský európsky šampionát U18 v pätnástkovom rugby. Ten sa  za účasti ôsmich reprezentácií odohrá od 15. do 23. apríla 2017  v Piešťanoch," píše se na webu slovenských ragbistů.

Tak, ať to slovenským ragbistům vyjde, naozaj ... dodávají SportovniListy.cz 

(ps podle webu  Slovakrugby.sk ,Českeragby.cz, foto: facebook slovenských ragbistů)