Prodloužený víkend 23. až 25. října 2020 byl plný krásného ragby

Ano víkend 24. a 25. října 2020 byl plný krásného ragby.

V sobotu 24. října 2020 byl k vidění  velmi dobrý výkon Irska v dohrávce Poháru šesti  zemí, když domácí Irové porazili snaživé Italy vysoko 50 : 17. Irové totiž měli  dokonalou nepropustnou obranu, na které ztroskotaly četné italské útoky.

Pak následovalo finále Premiership,  ve kterém se utkali hráči Exeter Chiefs s London Wasps a vyhráli šťastně 19 : 13. Hrálo se hustého deště a Vosy si zápas prohrály sami, když prohrály 9 vlastních autů, ten nejdůležitější 3 minuty před koncem za stavu 16 : 13 na 5 metrech Exeteru.

Ve večerním přípravném utkání zvítězila Francie nad Walesem 38 : 21. Výborné utkání, akce v plné rychlosti, nejlepším hráčem mladá mlýnovka Francie Dupont, který položil dvě pětky. Útokovka Walesu Biggar, který je  výborný kopáč,  byl v prvním poločase 100%, ale v závěru zápasu nedal tři  poměrně snadné trestné kopy.

V pátek 23. října 2020 bylo sehráno utkání Skotsko - Gruzie, ve kterém Skotové zvítězili s přehledem 48 : 7 a prokázali, že nápady, aby Gruzie mohla startovat v Poháru šesti  zemí nejsou reálné.

V neděli 25. října 2020 bylo dohráno utkání Poháru šesti  zemí žen mezi Skotskem a Francii, které skončilo smírným výsledkem 13 : 13.

Jak říkám

„Je skoro jisté, že se české  podzimní ligové soutěže nepodaří dokončit. Domnívám se,  že vládní nařízení k vážným problémům s pandemii Covid-19, ragbistům  do konce října neumožní ani tréninky v plných počtech hráčů, natož soutěž dohrát. Asi nezbývá, než předat Pohár Tondy Frydrycha, jak se oficiálně jmenuje,  mužstvu Říčan, který v současné době vede první ligu," domnívá se legendární ragbista Eduard Krützner senior, který pro ragbyový magazín ceskeragby.cz okomentivaL ragbyový víkend linoucí se od pátku 23. října až po neděli 25. října 2020.

(ek,  ceskeragby.cz, koláž Petr Skála)

Nedotknutelní ragbyoví rozhodčí

28.3.2024 08:10:00

O rozhodčích v jakémkoliv sportu se často nepíše a nepíše se ani o jejich rozhodnutích, třeba jsou pozoruhodná. To platí i o ragby. Vzpomenul jsem si na několik příběhů, které jsou s odstupem času ...