Reprezentace ragby Tongy a Chile se probojovaly na MS 2023 ve Francii

Tonga, která má stejný počet obyvatel asi jako metropole na Hané Olomouc,  se vítězstvím nad Hong-Kongem 44 : 22 kvalifikovala na Světový pohár 2023 ve Francii. Bude hrát ve skupině B s Irskem, se Skotskem, s Jižní Afrikou a s Rumunskem.

O velké překvapení se postarala Chile, která v prvním kvalifikačním utkání v Santiagu podlehla USA jen těsně 21:22, ale Kondoři svojí velkou bojovností zvítězili v USA  32:29 a celkovým skórem 52:51 se kvalifikovali do skupiny D očekávaného MS 2023 ve Francii, kde se utkají s Anglií, s Japonskem, s Argentinou a s reprezentací z Oceánie ze země Samoa. Chile  bude na desátém MS ve Francii  startovat vůbec poprvé mezi světovou elitou. Ragbisté USA však mají stále ještě šanci na postup, protože se v listopadu 2022 zúčastní poslední kvalifikace,  ve které se USA utká s Portugalskem, které do kvalifikační skupiny postoupilo za Evropu, dále s Keňou, která postoupila  za Afriku a poražený tým  z kvalifikačního zápasu mezi vítěznými týmy lokální kvalifikace z Asie a Pacifiku, kterým je, jak už víte,  Hong-Kong.

  Několikrát jsem upozorňoval českou unii, že je velmi důležité, aby v "Zápise o utkání" byla uvedena rubrika - z r a n ě n í , zejména v případě komoce. Dodnes se tak nestalo, ale tato chyba by mohla vážně poškodit tuzemské  ragby. Navíc statistika při hře v soutěžních utkáních způsobených zranění, včetně komocí má být součástí  závěrečného hodnocení našich domácích soutěží. To se bohužel zatím také neprovádí, přestože se tak má činit podle članku 11 Hodnocení soutěží v Soutěžním řádu ČSRU," napsal pro ceskeragby.cz Eduard Krützner senior.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)