Soupeři českých ragbistů Švýcaři si sami před koncem prohráli utkání v Portugalsku 17:31

Program bojů o evropskou trofej, jak je označena druhá evropskou ragbyovou federací řízená soutěž Europe Trophy, ve které startují rovněž čeští ragbisté, pokračoval zapasem odehraném v Lisabonu.

"Pro české ragbisty to bylo velmi zajímavé utkání, neboť  Portugalci stejně jako v listopadu české ragbisty  porazili i Švýcarskodílem 14 bodů  31 : 17. Švýcaři si toto utkání prohráli sami, svým netaktickým řešením zápasu. Vždyť  hra byla dlouho velmi vyrovnaná a  ještě v  65. minutě  vedlo Švýcarsko  17 : 13, ale poté se dvěma trestnými kopy  Portugalci dostali do vedení 19 : 17. V závěrečných pěti munutách pak  Švýcaři nejprve nepromněnili poměrně snadný trestný kop a v závěrečném náporu, získali ještě další TK na čáře 22 m. 2 min. před koncem, přímo proti braně a na místo kopu na branku, který by jim přinesl nečekané vítězství, rychle rozehráli, ale  o míč přišli a Portugalci je za to potrestali pětkou útokem vedeným z  vlastní dvaadvacítky přímo pod soupeřeovu branku. Tím  upravili skore na 26 : 17, což se stalo v 80 minutě. Ovšem z neznámých důvodů rozhodčí z Rumunska utkání ještě nechal hrát a v 84. minutě dostali zlomení Švýcaři ještě jednu pětku, po překopu jednoho z rojníků. Následný kop už Portugalci neproměnili a tak zápas skončil  31 : 17. Švýcaři se však předvedli jako velmi  nebezpeční  soupeři, kteří si zápas s velmi silným Portugalskem prohráli sami, svoji vlastní hloupostí, ale protože takové chyby se často neopakují měla by  jejich hra být pro české ragbisty dostatečným varováním před vzájemným zápasem, které je čeká už 10. března 2018. Utkání   Česko - Švýcarsko se sice hraje v Praze, ale Švýcarům je celkem jedno, což potvrdili 14 dnů předtím v Lisabonu," míní jediný  český ragbista, který je v síni českých ragbyových legend  Eduard Krützner starší.

Jak víte, na jaře se poprvé do soutěže zařadí i čeští ragbisté  až 10. března 2018, kdy se hraje v Praze utkání  Česko -Švýcarsko.  Česko odehraje ještě jedno utkání venku 17. března 2018 Nizozemsko - Česko a na závěr 21. dubna 2018 duel Česko - Moldavsko.