Tři ragbyová utkání v Poháru šesti národů vidělo v hledištích celkem 179 tisíc diváků

Nový ročník ragbyového  turnaje šesti národů začal z ostra. Ve třech utkáních, která vidělo celkem 179 tisíc diváků přímo v hledištích, bylo položeno devatenáct pětek.

Úvodní utkání se zdálo být po na stadionu  Stade France odehratém poločase jednoznačné pro domácí francouzskou reprezentaci, která po dvou položených pětkách vedla 16:0. Jenže ragbisté Walesu stihli v duelu s Francií šestnáctibodovou ztrátu dotáhnout a dokonce otočit skore.

Wales se dostal do hry a 11 minut před koncem vedl 17:16. Francie sice zásluhou úspěšného trestného  kopu opět získala zpět vedení 19:17, ale  hosté z Walesu po další akci  položili třetí pětku a  s následným proměněným kopem dosáhli výhry 24:19.

Výsledek  24:19 ve prospěch Walesu těžko nesli domácí ragbisté, které francouzský sportovní deník L´Équipe na titulní stránce následný den označil za zoufalce. Francie si však z packaného zápasu vybojovala alespoň jeden bod do tabulky za porážku menší než o sedm bodů.

Skotsko rovněž vedlo v Edinburghu značným rozdílem nad Itálií, ale ke konci utkání se Italové rozjeli a v krátkém čase položili tři pětky, aby snížili rozdíl bodů na třináct v  poměru 33:20 ve prospěch skotské reprezentace.

Před utkáním v Dublinu mezi Irskem a Anglií se hrály tři hymny, neboť irský tým reprezentuje Irsko,  které je součástí Velké Británie tak i Severní Irsko. Hymny ještě doznívaly v uších hráčů a diváků a Anglie již vedla ve druhé minutě  rychle položenou pětkou.  I když v hledišti převládala zelená barva praporků, čepic i dresů v rukách, na hlavách a na tělech diváků, neměli zelení příznivci  moc příležitostí k jásatu. Irové ještě v první půli chvíli vedli 10:7, ale pak už jen pokládali pětky Angličané. Podařilo se jim to celkem čtyřikrát, čímž získali bonifikační bod navíc do tabulky.