V Bukurešti Světový pohár U20 Trophy vyhráli ragbisté z Fidži

V Bukurešti Světový pohár U20 Trophy vyhráli ragbisté z Fidži
Rumunsko bylo pověřeno uspořádáním Světového poháru U-20 Trophy, tedy druhé nejvyšší soutěže této kategorie. Turnaj se odehrál v Bukurešti a osm týmů  - Rumunsko, Portugalsko, Namibie, Hong-kong, Uruguay, Kanada, Samoa a Fiji, byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se sehrály zápasy každý s každým.

Hrálo se moderní útočné ragby, kdy ofenzíva, převládala nad obranou. Padalo mnoho bodů a pro diváky byly zápasy velkou podívanou. Velkým překvapením jsou velmi slabé výkony domácího Rumunska a naopak výborná úroveň mužstev z Pacifiku, u kterých  se plně projevuje kvalitní systém formování talentovaných hráčů.

Výsledek utkání  o sedmé místo  Kanada - Rumunsko 71 : 14 rozhodl o sestupujícím  Rumunsku. 

Konečné skore z utkání o třetí místo  Portugalsko - Namibie 67 : 36 potvrdilo, že v Portugalsku se dlouhodobě úspěšně uplatňuje systém práce s mládeží, a tak také v Portugalsku mají do  reprezentace země z čeho vybírat.

Ve finále pak  Fidži porazilo Samou vysoko 58 : 8. Vítězové plně prokázali, že na ostrovech, kde je ragby sportem číslo 1. , vyrůstá stále více kvalitních ragbistů  s velkou motivací hrát v zahraničí.  Bukurešť  28. srpna -   9.  září 2018
(Eduard Krützner, web HC Havířov, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)