V Evropě se bude hrát RUGBY EUROPE SUPER CUP jako pohár mistrů evropských zemí bez ČR

Rugby Europe se vrátila k pořádání soutěže pro mistrovské kluby předních evropských uniích pod názvem RUGBY EUROPE SUPER CUP samozřejmě systémem podzim - jaro.. Mistrovské kluby byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech.

Skupina východ
Gruzie - Black Lion
Izrael - Tel-Aviv Heat
Rusko - Jenisej STM a Lokomotiv Pensa.

Skupina západ 
Belgie - Brussels Devils
Nizozemsko - Delta
Portugalsko - Lusitanes
Španělsko - Castilla y Leon Iberias

Každý tým odehraje šest zápasů ve skupině systémem doma - venku. Pohár zahájí prvním kolem v termínu 18.-19.září 2021 a bude pokračovat 25.-26. září 2021, dále  23.-24.října, 30.-31.října 2021, 4.- 5.prosinec 2021 a 11.-12. prosince 2021. Finálové zápasy se budou hrát v květnu 2022. Překvapením je, že se prvního ročníku nezúčastní mistr Rumunska, proto zde zřejmě startuje druhý klub z Ruska.


ČSRU se bohužel tento Pohár netýká, vzhledem k současnému umístění  Unie v rankingu Rugby Europe. Dalším argumentem, že se česká  Unie musí vrátit k všeobecně praktikovanému systému soutěží v Evropě - podzim  - jaro, pro případ, že by byl tento Pohár rozšířen i o další ragbyové země třeba i o Česko. Není bez zajímavosti, že v minulosti české kluby RC PRAGA a SLÁVIA Praha úspěšně v Poháru mistrů evropských zemí startovaly.
Ligue Nationale de Rugby (Asociace ligových klubů ve Francii) uveřejnila kalendář  pro novou sezonu 2021-22 pro TOP 14 i Pro D2. TOP 14 začíná 4.září 2021 a má 10 hracích víkendů až do 6.listopadu 2021. Pak následují okna  pro mezistátní testy a v únoru 2022 začne Pohár šesti národů. Finálové zápasy vyvrcholí v květnu 2022.  Pro D2 začíná o týden dříve 27.srpna 2021  a finálové utkání jsou plánovány také na květen 2022.,

"Také na Britských ostrovech, v Itálii a prakticky ve všech Federacích a Uniích v celé Evropě už kluby znají rozpisy svých soutěží na sezonu 2021 - 22. Jen české kluby stále nevědí, jaké soutěže a jaký systém jim vedení Výkonného výboru připravilo. Tuto liknavost pokládám za velmi závažné pochybení VV a znovu se budu opakovat, tak zásadní rozhodnutí musí navrhovat a schvalovat kluby, které v soutěžích startují. Proto je nejvyšší čas ustanovit Asociaci ligových klubů, která je zárukou zkvalitňování i regulérnosti soutěží, odpovídajících možnostem zúčastněných klubů," má jasno Eduard Krützner senior. 

(Eduard Krützner senior. ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)