Východ Gruzie, Rusko a Rumunsko porazil západ Španělsko, Belgii a Portugalsko

Hrací dny zápasů nejsilnější skupiny evropského šampionátu v ragby se časově shodují se zápasy Poháru šesti národů. Proto se hrálo nyní i třetí kolo ME, které mělo dějiště zápasů výhradně na východě.

Tak se přihodilo, že soupeři z východu (Gruzie, Rumunsko a Rusko) uspěli nad těmi ze západu (Španělsko, Belgie a Portugalsko).

Tucet pětek se podařilo Gruzíncům  položit v Kutaisi Begličanům, kteří  prohráli 6:78.

V Kalingradu, schválně se podívejte do zeměpisného atlasu, kde toto ruské město je, Rusové vyhráli nad Portugalskem 19:18. Portugalci skorovali deset minut před koncem položenou pětkou, kdy změnili skore  z 19:13 na 19:18, ale následný kop po pětce se už borcům z Pyrenejského poloostrova nepodařilo proměnit. Alespoň  Portugalci získali bonusový bod.

Rumuni v Botosani porazili Španěle 24:7 a to ještě deset minut před kocem byla na ukazateli skore tato čísla 19:0.