Změny ve vedení francouzské reprezentace byly před začátkem Pohár 6 zemí nutné

Změny ve vedení francouzské reprezentace byly před začátkem Pohár 6 zemí nutné
K 31. prosinci 2017  byl od reprezentačního týmu Francie odvolán hlavní trenér Guy Noves. Důvodem byly velmi slabé výkony reprezentace v poslední době.

Novým hlavním trenérem byl následně  schválen dlouholetý úspěšný Jacques Brunel známý jako trenér Itálie a nejlepších francouzských klubů. Ten si k sobě vybral za asistenty, opravdové ragbyové hvězdy, které odehrály řadu mezistátních utkání a osvědčily se i ve funkcích trenérských. Jsou to Jean- Baptiste Elissade, bývalá výborná mlýnovka, který má na starosti hru útoku, dále   Julien Bonnaire - výborný rojník a také kapitán Francie, který má na starosti auty. Členem týmu je i  Sebastian Bruno, výborný mlynář, který se bude  věnovat mýnům. Kromě těchto trenérů, doplní realizační tým  experti Jean-Marie Béderéde - specialista na obranu a Phillipe Dousy - odborník na kopání.

Tento realizační tým, který  bude podle smlouvy působit u francouzské reprezentace  do Světového poháru v Japonsku v roce 2019, má za úkol kvalitně připravit tým Francie  na Světový pohár, ale zároveň zkoušet talentované hráče, aby mohli  být základem mužstva na Světový pohár 2023, který pořádá Francie.

Jaké Francouze čekají zápasy?Pohár 6 zemí

3.února 2018 Francie - Irsko
11.února 2018 Skotsko - Francie
23.února 2018 Francie - Itálie
10. března 2018 Francie - Anglie 
17. března 2018 Wales - Francie

Letní turné na Novém Zelandu
9. června 2018 Nový zeland - Francie v Acklandu
16. června 2018 ve Welingtonu
23. červma 2018  v Dunedinu

Francouze v nejbližších týdnech a pak v létě  čeká opravdu výborná prověrka jejich nového francouzského reprezentačního týmu.
Ovšem trenéři to nebudou mít vůbec lehké, protože ve Francii stále hraje příliš mnoho cizinců, zejména na klíčových postech, ale Francie má velkou hráčskou základnu, z které je pořád možno vybírat kvalitní hráče.

(Eduard Krützner starší, Českeragby.cz, foto: moazika ps)