Bronzový poklad vybojovali čeští ragbisté v Říčanech

Třetí hrací den evropského šampionátu, který měl svůj závěr v Říčanech, v dopoledních hodinách zahájil na hřišti RC Slavia Praha dvěma zápasy. Bulhaři nejdříve výhrou nad Maďarskem získali sedmé místo v celkovém pořadí a Lotyši vítězstvím nad Rakouskem páté místo. Rozhodování prvního utkání bylo svěřeno nadějnému českému rozhodčímu Matějovi Rázgovi, který byl společně s Tomášem Tůmou jeden ze dvou českých rozhodčích, jež střetnutí šampionátu řídili.

Zrcadlo výsledků a faktů ...

ŘÍČANY (30.8.2008): Ukrajina  - Litva 13:0 (0:0)

Výsledek byl rozhodnut až ve druhém poločase, kdy Ukrajinci položili dvě pětky a proměnili navíc ještě jeden trestný kop.

ŘÍČANY (30.8.2008): Česko - Švýcarsko  55:0 (34:0)

Body: Vanicek 10 (2P), Caldaroni 5 (P), Havlíček 10 (2P), Učeň 5 (P), Kašpar 5 (P), Šostý 5 (P), Forst 7 (P+KP), Vrba 8 (4KP)  * Pětky 9:0 *

ČESKO: 1. Caldaroni (Maňák) 2. Novák (Tobiasz) 3. Havlíček 4. Doležel 5. Hejč 6. Sklenka (Holovský) 7. Kulhánek (Matějka) 8. Šostý (Matras) 9. Vanicek 10. Vrba 11 Učeň 12. Kašpar 13. Forst 14. Hošek 15. Školař. Už od desáté minuty, kdy  Češi vedli 15:0,  bylo jasné, že třetí místo na ME  patří českým ragbistům, kteří pro asi tisícovku diváků předvedli ragbyovou exhibici v plné parádě. "Jsem rád, že hoši nakonec ukázali v domácím prostředí, že ragby hrát umí. Tým má také silnou lavičku, což předvedli ve druhém poločase střídající náhradníci," sdělil po utkání kouč ČR U19 Eduard Krützner mladší. Martin Kafka, který koučuje tým mužů České republiky,  měl také z výkonu českých hráčů radost. " Češi předvedli tady nejlepší ragby. V juniorské reprezentaci je několik talentovaných hráčů, z nichž čtyři už nyní dostali ode mne pozvání do seniorského národního týmu," poznamenal Martin Kafka.

PRAHA (30.8.2008): Lotyšsko - Rakousko 33:0 (19:0)

PRAHA (30.8.2008): Bulharsko - Maďarsko 25:8 (15:0)

Konečné pořadí: 1. Ukrajina, 2. Litva, 3. Česko, 4. Švýcarsko, 5. Lotyšsko, 6. Rakousko, 7. Bulharsko, 8. Maďarsko.

Všechny snímky jsou z dílny fotografů Fotoprofesional.cz

Michel Arpaillange, Eduard Krützner starší za FIRA – AER ,  Pavel Telička za Českou rugbyovou unii a Jaroslav Mičke za organizátory ME rozdali v Říčanech osm pohárů a v Japonské zahradě TOP HOTELU Praha desítky dalších cen a upomínkových předmětů manažerům týmů, předsedům pořadatelských klubů a dalším činitelům. Michel Arpaillange z FIRA – AER prohlásil, že čeští ragbisté organizací šampionátu nastavili hodně vysoko laťku pro další organizátory podobných akcí. Zdůraznil, že během zápasů nedošlo k žádným vážným zraněním také zásluhou dobře upravených hřišť.