Čeští ragbisté vyhráli nad Maltou 27:13

Čeští ragbisté otevřeli skore až ve dvaadvacáté minutě, kdy proměnil trestný kop Petr Čížek. O deset minut později už Česko vedlo 8:0 pětkou , kterou položil Aleš Stejskal. Útočník se doslova  proboural do brankovistě soupeře po akci vypracované celým útokem. Další body přidal o pár minut později Marek Loutocký. Sám propadl do brankoviště přímo pod brankou soupeře a po této pětce proměnil kop Petr Čížek.  15:0 skončila půle.

Vazač českého týmu Marek Loutocký se i tentokrát prosadil coby pokladač pětek. Obrana Malty s ním měla hodně problémů jako napříkůad v tomto případě  (Foto: Petr Skála)

Neuplynuly ani dvě minuty po půli a Malťané prohrávali 20:0, když třetí pětku v pořadí položil Martin Sadílek.  Dvacet minut před koncem  se povedla českému roji skvělá akce, zatlačil soupeře až do  brankoviště MAlty a tam míč položil opět Marek Loutocký. Následný kop proměnil už tentokrát  Pavel Vokrouhlík a to bylo ze strany domácího celku všechno.

Pavel Syrový s míčem v ruce dostával od hráčů soupeře pěknou nakládačku zato, že jim nechtěl míč pustit  (Foto: Petr Skála)

Ke slovu se ke konci utkání přihlásili i hráči hostujícího celku. Češi jim totiž menší pozorností  v obraně umožnili položit dvě pětky a tak se skore ještě trochu pozměnilo ve prospěch ostrovanů.

Česko - Malta  27:13  (15:0)
Praha 8. listopadu 2014
Body: Loutocký 10, Čížek, Stejskall a Sadílek 5, Vokrouhlík 2 - O´Brien 8, Hollaway 5 *   Pětky 4:2 *  Diváků 800 *  Rozhodoval Portugalec Paulo Duarte