"Jde se do finále," řekli si v Říčanech a na Tatře

Rozhodly o tom semifinálové zápasy, v nichž Tatra Smíchov zdolala Pragu Praha 41:24 a Říčany  Spartu 30:8.

Poslední mistr Tatra to na svém hřišti s Pragou vůbec neměla snadné, když prohrávala 0:12 později 5:17, ale ještě do půle se ujala vedení, které nakonec uhájila. "Soupeř měl sehranější tým než my, zaslouženě vyhrál. Jen výsledek je krutější, než jaký byl obraz hry," řekl po utkání pro ceskeragby.cz trenér Pragy Eduard Krützner junior.
"Bylo to pěkné utkání a věřím, že se divákům hra líbila. Jdeme do finále, a to je důležité," uvedl autor dvou z celkových šesti položených pětek  vítězů Roman Rygl.

Karel Jung pronikl kolem spoluhráče Petra Čížka  z obraného pásma zanechaje za sebou padlé protihráče Rygla a Frýdla.

Ve druhém semifinálovém zápase Říčany dlouho nedokázaly projít obranou Sparty a teprve po 20 minutách hry se jim podařilo dát první pětku. Když Pavel Čamrda proklouzl do brankoviště hostí podruhé, byla znát převaha Středočechů. Po samostatných únicích Rohlíka a Pachmana vedly Říčany 30:3. Poslední body zaznamenala Sparta.
"Měli jsme rychlý útok, dobrou obranu, dařily se nám úniky. Hráli jsme, co umíme," řekl říčanský kouč Antonín Brabec.
"Po vyloučení Zachariáše jsme přestali mít chuť zvrátit výsledek," přiznal Jiří Skall, který je hrajícím asistentem vyloučeného trenéra Sparty.