Kvalifikaci na MS začali ragbisté ČR porážkou

Hosté vstoupili do utkání impoznatně, když už v šesté minutě vedli 6:0 po dvou úspěšných trestných kopech. Minutu poté sice Petr Čížek kopem ze hry snížil na 3:6, ale pak už měli hru celý poločas pod kontrolou Poláci. Svůj den měl polský zadák David Chartier, který všechny trestné kopy i kopy po pětkách proměnil a že jich bylo. Za pět úspěšných trestných kopů získal pro barvy svého celku 15 bodů a za dva následné kopy po pětkách ještě dvakrát po dvou bodech. Poláci se také dvakrát probojovali do českého brankoviště, poprvé ve 22. minutě a podruhé o pět minut později.

Poláci měli převahu téměř celý první poločas, který také vyhráli 29:3  (foto: Petr Skála)

Do druhého poločasu vstoupili čeští ragbisté s větším nasazením. Dvacet minut měli územní převahu, zakládali jeden útok za druhým, ale svůj nástup nevyčíslili  ani jediným položením míče do polského brankoviště. Domácí celek oslabil navíc střídající Pavel Indrák, který nebyl na trávníku ani dvě minuty a už byl na deset minut vyloučený. Hra se poté střídala z jedné půlky hřiště na druhou, ale bez změněného skore.

I ve druhém poločase Poláci hrozili položením pětky (foto: Petr Skála)

"Byl to dynamický zápas. Dělali jsme chyby, což při stoprocentní úspěšnosti polského kopáče znamenalo, že skore hodně rychle narůstalo. Párkrát jsme zaútočili , ale nebodovali. Příležitost dostali mladí hráči, kteří nezklamali, předvedli, co umí," poznamenal k utkání kouč Martin Kafka

Českéragby.cz   informuje o utkání mistrovství Evropy v ragby divize 1B a kvalifikaci na MS, které se hrálo 6. říijna 2012 v Říčanech...

Česká republika -   Polsko 3:29 (3:29)

Pětky: 0:2 * Body: Čížek 3 - Chartier 19, Beccuau a Berthe po 5 *   Rozhodčí: Matheu, Maciello, Bru (všichni Francie) * Diváci: 800.
Česko: 1.Macháček Lukáš (16. Indrák Pavel), 2.Kutil Ondřej (17. Kovář Jan), 3.Benda Jan (18. Hocke Pavel), 4.Backa Radim, 5.Voves Robert, 6.Černý Jiří (20. Kovář Ondřej), 7.Havel Vojtěch (19. Nešpor Karel), 8.Maňák Josef, 9.Pailodze Vahktang, 10.Čížek Petr, 11.Schneider Martin, 12.Okleštěk Petr (21. Kolář Jan), 13.Vokrouhlík Pavel, 14.Stejskal Aleš (22. Kovář Martin), 15.Jirman Michal * Nestřídající náhradník (23.Hynek Michal) * Trenér Kafka Martin.