Ragbisté pražských S v dohrávkách porazili favority Tatru a Vyškov

Dvěma z podzimu dohrávanými zápasy začala třetí březnovou sobotu jarní část nejvyšší české ragbyové soutěže. Favorizovaná Tatra podlehla ligovému týmu nejstaršího pražského klubu Slavie Praha 16:23 a i přes porážku získala alespoň jeden bonusový bod za nižší nebo stejnou prohru o sedm a méně bodů.

Jeden  bonusový bod  si odvezli z Prahy i poslední neúspěšní finalisté play off hráči Vyškova, kteří dokonce dvakrát v dohrávce  nad Spartou  vedli 7:0 a  14:10, aby nakonec prohráli 14:17.  "Přemotivovaní? To jsme rozhodně nebyli. Zklamali jsme v koncovkách. Hoši nechytili třeba finální přihrávku, pouštěli se zbytečně do samostatných akcí, kdy v situacích jeden na jednoho nebo na dva ztráceli míče. Měli jsme velké množství nevyužitých akcí. Soupeř na to, že hrál také  hrozně, hrál učelnější ragby než my," měl jasno po utkání kouč Vyškova Pavel Pala.

"Chybělo nám šest klíčových hráčů, kteří se každý trénink připravují na ligová utkání, ale nemohli nastoupit. Přesto  noví  hráči  na jejich místě, je skvěle nahradili," řekl k výhře kouč Sparty Petr Okleštěk.

Zrcadlo výsledků dohrávek ragbyové extraligy

PRAHA  (19.března 2016)  Tatra Smíchov - Slavia Praha  16:23  (9:17) pětky  1:3
PRAHA (19. března 2016) Sparta Praha - JIMI Vyškov  17:14 (10:7)  pětky 3:2Aktuální tabulka a přehled výsledků:


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)