Semifinálové dvojice play off jsou Praga - Sparta a Vyškov - Tatra

Utkání   čtvrtého a druhého celku tabulky mělo dramatický průběh. Oba celky se  několikrát vystřídaly ve vedení a když Vyškov tři minuty před koncem  položenou pětkou opět vedl 34:31, nikdo už nečekal, že si Sparta poslední  akcí zápasu vybere celkem pět bodů za pět včetně té závěrečné  položených pětek. Nakonec ani Vyškov neodjel z Prahy s prázdnou, když za porážku  malým rozdílem bodů a rovněž za pět položených pětek získal dva bonusové body do závěrečné tabulky.

Ragbisté Sparty bojovali o každý míč,  až z toho byli hráči Vyškova docela vyplašení ...  (Foto: Petr Skála)

"Nebylo to snadné utkání. Sparta po změně stran  byla útočnější a několikát nás svojí důsledným sledováním míče dostala  pod  tlak a dohnala nás k častým chybám," líčil průběh utkání kouč Vyškova Pavel Pala.  Jeho  protějšek Antonín Brabec, který nastoupil na místo útokové  spojky  na  posledních patnáct minut, byl spokojený s bojovností svých svěřenců. Ti bojovali až do poslední minuty hry, kdy  se také rozhodlo o výsledku.

V utkání v Praze v Edenu viděli diváci sedm pětek, ale ani jednu v brankovišti Tatry ..  (Foto: Petr Skála)

Derby Slavia - Tatra předcházela slavnostní  chvíle spojená s blahopřáním k pětaosmdesátiletému nejstaršímu ragbyovému  novináři a ragbyovému kronikáři  Milanovi  Bělohlávkovi ze Slavie Praha. Jenže jeho sešívaní mu moc radosti neudělali, když s Tatrou prohráli na poměr položených pětek 0:7 a v konečném pořadí se propadli  až na šesté místo.

Obrázky z utkání Sparta - Vyškov tady !!!

Zrcadlo výsledků extraliga ragby čtrnácté  kolo

Sparta Praha - Vyškov  38:34  (7:15)  pětky  5:3
Mariánské Hory - Říčany  7:26 (0:14) pětky  1:4
Slavia Praha - Tatra Smíchov  3:50 (3:29)  pětky 0:7

předehráno 8.5. 2015 ...   Praga Praha - Dragon Brno  55:19 (40:0)  pětky 8:3

Konečná tabulka po základní části extraligy  ...

8. Mariánské Hory  14   2   0  12   193:473     13

Semifinále  Praga - Sparta a Vyškov - Tatra se hraje 23. května 2015, finále a utkání o bronz pak 30. května 2015.

Z extraligy sestupuje Sokol Mariánské Hory a sedmý Dragon Brno bude hrát baráž s druhým týmem první ligy, Tato soutěže ještě není u konce, proto zatím hráči týmu z jihoravské metropole zůstávají v nejistotě, s kým se o účast v lize utkají.