Petr Čížek:Sportovec roku? Volil bych Špotákovou

Petr Čížek v české reprezentaci v roce 2012 získal pro český tým nejvíce bodů. Byl spolehlivým kopáčem a oporou reprezentace na místě útokové spojky. Nejvíce bodů získal Čížek také v dresu Pragy, kde je rovněž ve funkci kapitána. To jsou důvody, proč by mohl být právě Petr Čížek Ragbistou roku 2012.

"Ten rok 2012 nebyl pro české ragby vůbec snadný. V reprezentaci jsme prohráli řadu  utkání i se soupeři, s kterými jsme dříve vyhrávali. Trochu dílčích radostí jsme si užili alespoň na  Pragovce. Praga totiž vyhrála  mistrovství republiky v sedmičkách a to již potřetí v řadě," zhodnotil rok 2012 se šišatým míčem opora české reprezentace Petr Čížek.

" Přesto všechno, že jsem hodně  zaměstnaný, tak  stíhám sledovat i další sportovní dění včetně olympijských her, mistrovství světa v hokeji, Davisova poháru, mistrovství Evropy ve fotbale a dalších sportovních podniků, kde se českým sportovcům dařilo. Vážím si asi nejvíce olypmpiských vítězů a proto si myslím, že z jedne nebo spíše jedna z nich bude Sportovcem roku 2012. Kdybych hlasoval, tak bych dal prvenství Báře Špotákové. Z kolektivů bych hlasoval pro tenisty za jejich výkon při finále Davisova poháru,"   má jasno Petr Čížek.

Prvnizpravy.cz,  od kterých přebírá Českeragby.cz  i tento ohlas,  se ptaly i  dalších sportovců na názor,  kdo by podle nich měl být Sportovcem roku 2012 ? Tady jsou ...

Benc Pavel lyžař  více na ...
Bugár Imrich  atlet  více na ...
Kodejška Karel  skokan na lyžích  více na ...
Sáblíková Martina rychlobruslařka  více na ...

Škorpil Štěpán  novinář   více na ...
Šlégr Jiří  hokejista   více na ...
Venturová Petra  plavkyně   více na ...