Ragbistům Nového Zélandu novináři určili druhé místo ve světě

Kategorii žen vyhrála norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová a  mezi muži byl nejlepší  srbský tenista Novak Djokovič. Není bez zajímavosti, že v internetovém hlasování o tomto žebříčku  rozhodlo 379 zástupců sportovních médií z 82 zemí.

Už jenom opakujeme, co všichni víte, že Petra Kvitová letos vyhrála Wimbledon, Turnaj mistryň i Fed Cup a následně ovládla českou anketu Sportovec roku. Asi proto zabodovala i u zahraničních novinářů, když   získala v hlasování 425 bodů, což bylo  13,12 procenta ze všech hlasů. Petra jen těsně otálela  za italskou plavkyní Federikou Pellegriniovou se 448 body. Druhá  keňská běžkyně Vivian Cheruiyotová získala 566 bodů a vítězná Björgenová   576 bodů.

Není bez zajímavosti, že česká tenistka v hlasování přeskočila i  světovou tenisovou  jedničku Caroline Wozniackou, která skončila až šestá.

Mezi muži poměrně jednoznačně vyhrál vítěz tří letošních Grand Slamů a první tenista světa Djokovič, který dostal 812 bodů. Druhý byl  argentinský fotbalista Lionel Messi měl  690 bodů a třetí skončil jamajský sprinter Usain Bolt se 441 body. Djokovič jenom prodloužil víceletou převahu tenistů na čele ankety. Před rokem totiž vyhrál anketu AIPS jeho španělský soupeř  Rafael Nadal.

A teď ještě ke kolektivům.  Nejlepším týmem se stali fotbalisté Barcelony se ziskem 43 procent všech hlasů, ale už hned  druhé místo  obsadili mistři světa  ragbisté Nového Zélandu před volejbalisty Brazílie.