A jde se do finále. Za Prahou se rozhodne o mistrovském titulu v ragby v duelu Říčany - Tatra Smíchov

Časově krátká jen devět víkendů trvající extraliga 2022 jde do finiše.
Ragbistům zbývá poslední květnovou sobotu odehrát poslední dějství.

Na čtyřech hřištích konkrétně v Praze na Podvinném Mlýně a v Edenu, dále ve  Vyškově na hřišti  Jana Navrátila a na říčanském stadionu Josefa Kohouta  se rozhodne o konečném umístění v nejvyšší ragbyové soutěži roku 2022.

Mírně favorizovaným týmem finálového duelu  Říčany - Tatra Smíchov, které se hraje od 16 hodin  jsou domácí ragbisté, kteří letos ještě  neprohráli a v základní části porazili i svého finalového soupeře. Navíc Středočeši budou mít proti Pražanům výhodu domácího prostředí s  očekávaným davem Říčaňáků, neboť občané Říčan se dělí na ty, kterým někdo v rodině hrál nebo nehrál ragby a hádejte, kterých  je více.

Jak říkám ...

"Proti Pragovce  při semifinále nám přišlo  fandit hodně našich fanoušků, kteří se pak s námi radovali, když jsme přebírali Pohár Tondy Frydrycha určeného pro vítěze základní části. Věřím, že ještě více diváků  nám přijde fandit i na finále, až budeme hrát   s Tatrou. Jejich podporu budeme velmi potřebovat," řekl před rozhodujícím utkáním roku pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz kapitán Říčan Jan Šedivý, který by chtěl stejně jako v říjnu 2021 převzít mistrovský štít i za rok 2022.


O bronzových medailích se rozhodne v sobotu 28. května 2022 o čtyři  hodiny dříve než se bude hrát o titul v Říčanech, neboť duel Sparta - Praga se hraje na Podvinném Mlýně už od 12 hodin. 

O páte místo se utkají v sobotu 28. května 2022 Vyškov a Dragon Brno na hřišti Jana Navrátila ve Vyškově od 14 hodin a o sedmé a osmé místo se utkají ve  stejný den Slavia - Přelouč v Praze v Edenu také od 14 hodin.

Mistrovský titul obhajují Říčany, na druhém místě v roce 2021 skončil Vyškov a třetí skončila Tatra Smíchov.

Při dobré logistické přípravě, lze větší část všech tří utkání, tedy dvou v Praze a jednoho v Říčanech vidět na vlastní oči a lze to stihnout i městskou a příměstskou dopravou. Třeba od ragbyového hřiště v Edenu na zastávku stejného názvu na železnični trati Praha - Benešov, kde každou půlhodinu jezdí vlak do Říčan,  je jen pár stovek metrů.   
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)