Adam Mrtynek 18 body zatížil skore Poláků, ale nepomohlo to ... Česko - Polsko 28:43 v ragby

Poslední utkání druhého dne  evropského šampionátu U20 o celkové páté až osm místo svedlo proti sobě dva týmy, které v prvním kole dostaly nakládačku. Český tým, který prohrál s Nizozemskem 7:50 se utkál s Polskem, které zase prohrálo s Portugalskem 0:122. Protože několik hodin před utkáním Česka s Polskem se utkala vítězná družstva z prvního kola a duel Nizozemsko - Portugalsko 23:13 skončilo výhrou promožitelů českých ragbistů, logicky by dalo usoudit, že Polsko musí s Českem prostě  prohrát. Jenže Poláci se nabudili už, když si zazpívali svoji hymnu hned ve dvou slokách a vůbec jim nevadilo, že při té druhé zpívané  sloce jim k tomu zpěvu nehraje hudba.

A pak to začalo. Bohužel brzo po několika útocích  červenobílých borců Česko prohrávalo už  3:24. V té době, dalo by tvrdit, už  možná  ani nejvěrnější z fanoušků českých hráčů, ke kterým patří zpravidla jejich rodiče nebo  sourozenci, asi  nevěřili, že polský náskok lze dotáhnout, ale stačilo málo a nastal obrat. Nejdříve polskou obranou akcí hodnou obdivu, proběhl, pokopl si míč, který chytil a pak i položil do brankoviště soupeře vnuk slavného reprezentačního křídla Miroslava Miřáckého Adam. Trestné kopy a následné kopy nejdříve po pětce Miřáckého pak i po té své položené pětce proměnil druhý Adam v české sestavě jinak také  syn reprezentanta Milana Mrtýnka, který nehraje ragby v tuzemsku, ale ve Francii. Celkem český zadák s číslem 15 zajistil  tuzemským  ragbistům   18 bodů a když ještě třetí pětku položil Maxim s  dlouhým přijmením, které,  když přepisujete z oficiální na webu Rugby Europe zveřejněné sestavy,  nejste si ani po dvou kontrolách jistí, zda jste jméno nepopletli.  Pouďte sami, když pětku položil Aschenbrenner.  Když "Popel hořlavý" položil třetí českou pětku, snížil skore na 28:31. Zdalo by se, že dojde k nečekanému  zvratu, ale nedošlo. Poláci se rozjuchali a přidali ke čtyřem pětkám další dvě a uzavřeli skore v tomto poměru 28:43.

Českým výběrům U20 a U18 se ani ve druhých kolech kontinentálního šampionátu nepodařilo vyhrát a tak budou hrát o víkendu o konečné sedmé až osmé místo, což je smutné, ale i přitom smutku se dá nalézt alespoň jedna malá výhoda. Zápasy o sedmé až osmé místo se totiž budou hrát už od 11 hodin a to by mělo být pár hodin po rozednění a několik hodin před soumrakem.

V obou případech budou soupeřem českých ragbistů Švýcaři. Pokud se divíte, že se ve Švýcarsku hraje ragby, tak hraje. A pokud vás zajímá na jaké úrovni? Tak asi takovou,  jakou máme  my Češi. Budou hrát v kategorii U18 a U20 o sedmé a osmé místo.Praha  15. listopadu 2023Mistrovství Evropy  U20

Česko - Polsko  28:43 
Pětky:  3:6   * 

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála  pro Ceskeragby.cz, foto Petr  Skála)

(2023 / 158 /  36 /  17)