Až do konce nedotažené utkání českých ragbistek, které prohrály s Německem 10:12 v nastavení

Přiznivci ragby prožívají nyní v listopadu divácké žně. Ragby se hraje na všech frontách na jižní polokouli, kde vrcholí světový šampionát žen, ale i na naší severní polokouli, kde se hrají přátelská utkání těch nejlepších národních reprezentací mužů. Do toho všeho se nějak nachomýtly české reprezentantky, které v evropské soutěži úrovně Trophy ragbyových patnáctek odehrály v Hürthu mezistání utkání s Německem.

Zápas vyrovnaných týmů se vyvíjel zdárně pro české barvy, pokud za ně lze považovat modrosvětlými a tmavěmodrými pruhy vybarvené dresy českých ragbistek. Namodralá děvčata po bezbodovém poločase zásluhou Pavlíny Čuprové vyhrávala 10:0, ale nakonec ani dvě Pavlínou položené pětky nestačily k výhře. V čase asi pět minut před koncem zápasu položilo Německo pětku a i s následným prokopem snížilo z pohledu hostujících žen na 7:10. Dramatický závěr utkání však Češky nezvládly  a tak to byla právě ta  ragbistka, která jediná bodovala, ale která učinila školáckou chybu. Snažila se v nastaveném čase odkopem do autu ukončit utkání, ale její krátky kop bohužel chytila hráčka Německa, která proběhla s chyceným míčem v ruce až do českého brankoviště a položila druhou pětku. Tak se zrodil výsledek Německo - Česko 12:10.

1. Portugalsko                            1      1    0     0   71:5        5
2. Finsko                                     1      +    0    0    43:5        5
3. Německo                                 2      1    0    1    17:53      4
4. Česko                                      1       0    0    1    10:12      1
5. Belgie                                       1      0     0    1     5:71      0