Během semifinále Sparta - Tatra 22:25 se za osmdesát minut nejméně třicetkrát přerušila hra

V derby  Sparta - Tatra, které se hrálo 19. května 2022 večer v Praze na Podvinném Mlýně nešlo vůbec o žádné ligové body do tabulky, ale o postup do finále play off. Návštěva přišla  na tuzemské ragby docela početná z obou táborů a tak po každé položené pětce odněkud zazněl výbuch jásotu.
Nejdříve se radovali fanoušci Tatry poté, kdy se jejich jedna z posil dov ezená z Jihoafrické republiky probila do sparťanského brankoviště, čímž hosté s následným úspěšným kopem dosáhli vedení 7:3. Do půle však Sparta získala body za trestnou pětku ...  7:10,  ale Tatra stačila srovnat trestným kopem na 10:10.

Po změně stran každý tým ještě položil po dvou pětkách, když tu druhou se tatrovákům podařilo položit až za stavu 22:20 pro Spartu a byla uznána až po konzulzaci hlavního a pomezního rozhodčího jen několik minut před koncem utkání. Když na ukazateli skore svítil poměr čísel 22:25, mohli domácí borci ještě minimálně vyrovnat třeba úspěšným trestným kopem, který tatrovákům hrozil, že jej rozhodčí nařídí, ale nestalo se tak.   
Trenérovi domácích ragbistů Eduardovi Krütznerovi juniorovi se nelíbila zbytečně rozkouskovaná hra.

"To se pak těžko hraje nějaké pohledné ragby, když během semifinále se za osmdesát minut nejméně třicetkrát přerušila hra. Bohužel se nám nepodařilo využít našeho tlaku ve druhém poločase polložit více pětek," prohlásil pro ragbyový magazín Krützner junior.

Názor, že Tatra vyhrála tak trochu se štěstím ve čtvrtek 19. května 2022 tři hodiny před půlnocí, sdíleli i ti z tábora vítězů.

Co dodat. Do finále 28. května 2022 postupuje Tatra Smíchov. Jejím soupeřem bude vítěz druhého semifinalového utkání Říčany - Praga.Praha 19. června 2022Semifinále play off ragbyové extraligy

Sparta Praha - Tatra Smíchov  22:25  (10:10) 

Pětky:  3:3 * Rozhodčí: Štěpán Čekal *

Kam na ragbySobota 21. května 2022

Semifinále play off

Říčany - Praga Praha  od 14 hodin na hřišti Josefa Kohouta
Utkání o páté až osmé místo ... první kolo

Vyškov - Přelouč od 14 hodin na hřišti Jana Navrátila
Dragon Brno - Slavia Praha od 13 hodin v Cacovicích

Jsou dočasně nějaké problémy s načítáním fotografií.

Fotografie z utkání Jiřího Růžičky však najdete zde ...
(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)