Česko se v kategoriích U18 a U20 po výhrách nad Švýcary udrželo ve skupině Championship

O víkendu v sobotu 18.  listopadu a v neděli 19. listopadu 2023 se ve třetích kolech  u obou kategoriích U18 a U20 kontinentálního šampionátu rozhodlo o konečném pořadí   Championship 2023 .

Reprezentační týmy  Česka do osmnácti let i do dvaceti let se nakonec  dočkaly vítězství. Češi  své soupeře, kterými  v obou utkáních  byli  Švýcaři,  v duelech  o sedmé místo  v  obou střetnutích porazili stejným rozdílem pěti pětek. Osmnáctka Česka  Švýcary porazila 54:12 a dvacítka Česka nad borci ze Švýcarska dokonce zvítězila s nulou ve výsledku 34:0.

Tato vítězství v obou kategoriích pro  české  ragbisty zajistila udržení  ve skupině Championship. 

Kategorii osmnáctiletých ragbistů ve skupině  Championship 2023  vyhráli Gruzínci, kteří porazili ve finále Portugalce 19:3 a šampionát dvacetiletých vyhráli Nizozemci, kteří v beneluxovém finále porazili Belgii 26:16.    


Kuriozity skupiny U18  *  Největší porážka:  Gruzie - Švýcarsko  86:10  * Nejtěsnější výsledek:   Rumunsko - Belgie 22:20  * Výsledek s nulou:  Belgie - Švýcarsko 31:0!

Poznámka: Konečné pořadí z Championship  2023 U18, ve kterém se Česko umístilo na sedmém místě,  bohužel není skutečným  žebříčkem nejlepších evropských reprezentačních týmů v této věkové kategorii, neboť osmnáctileté mnohem silnější reprezentace Francie, Anglie, Walesu, Skotska, Irska a Itálie hrají uzavřenou soutěž, která určuje skutečný nejlepší tým Evropy sezóny.
Kuriozity skupiny U20  *  Největší porážka:  Portugalsko - Polsko 122:0   * Nejtěsnější výsledek:   Rumunsko - Belgie 19:28  * S výsledkem s nulou skončil každý čtvrtý zápas!

Poznámka: Konečné pořadí z Championship  2023 U20, ve kterém se Česko umístilo na šestém místě,  bohužel není skutečným  žebříčkem nejlepších evropských reprezentačních týmů v této věkové kategorii, neboť dvacetileté mnohem silnější reprezentace Francie, Anglie, Walesu, Skotska, Irska a Itálie  hrají jinou soutěž, která určuje skutečný nejlepší tým Evropy sezóny. Navíc Championship  2023 U20 v Praze se nezúčastnily z vyspělé ragbyové Evropy ještě reprezentační týmy   Španělska a Gruzie.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde(Petr Skála   podle RC  havirov.rugby-cz.comrugbyeurope.eu  a podle otevřených zdrojů pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 162 /  37 /  17)