Čeští ragbisté měli z přenosů z MS v Japonsku nabito tak, že v Praze roznesli Maďary 64:0

Čeští ragbisté do evropské soutěže nesoucí označení Konference I sever vlítli s plným odhodláním  dokázat, že české ragby do nižšího soutěžního  poschodí spadlo jen shodou nešťastných náhod v předchozím ročníku, kdy Češi startovali ještě ve skupině Trophy se silnějšími týmy.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...


Prvním soupeřem české ragbyové reprezentace v sezoně 2019/2020 bylo Maďarsko, s kterým si tuzemští ragbisté v utkání odehraném v Praze na hřišti Tatry Smíchov snadno poradili. 

První pětku Maďarům položil již 35 sekund po zahájení   Martin Cimprich a skore na straně domácího týmu brzo narůstalo, aby se v poločase zastavilo u čísel 31:0.

Také ve druhé části hry se Maďaři jen bránili a útočili jen vzácně. Češi sice polevili v útocích, ale i tak i ve druhé půli dali stejný počet pět pětek jako v prvním poločase.

O navýšení skore se postarali i kopáči kopající po pětce následné kopy. Jiří Pantůček jich proměnil pět a to ještě u dvou dalších trefil tyč a po jeho vystřídání ještě dva kopy po pětce proměnil Martin Cimprich.

Nejúspěšnějším hráčem vítězného týmu byl Jan Kučera, který položil čtyři pětky.

Jak říkám ..."Tolik pětek jsem ještě nikdy v jediném utkání nedal ani, když jsem hrál za dorost," komentoval svoji pětkovou úrodu říčanský útočník.  "Trochu nás k té naší bojovnosti, s kterou jsme do zápasu vlítli, navnadily zápasy z MS, které jsme dosud viděli. V Japonsku,  kde se MS hraje, je k vidění ragby, které je pro nás zatím hodně vzdálené. Obdivoval jsem například skvělou hru v obraně hráčů Fidži a i přes tyto dovednosti tito borci prohráli s Austrálií," poznamenal pro ragbyový magazín České ragby Jan Kučera.

"Měli jsme před utkáním s Maďarskem s hráči jen čtyři tréninky, při kterých jsme se zaměřili na útočnou hru. Soupeře jsme znali ze zápasu, který se hrál před dvěma lety v rámci kvalifikace o postup na MS a tehdy hráli Maďaři hodně agresivně  a i když jsme vyhráli, nebylo to tehdy vůbec snadné vítězství. Proto pro mne je tak vysoké vítězství s deseti položenými pětkami velkým překvapením," konstatoval po utkání trenér Pavel Pala.  Praha 21. září 2019
Ragbyová evropská soutěž Konference I Sever 

Česko - Maďarsko  64:0 (31:0)
Pětky: 10:0
Body: Kučera 20, Pantůček 10, Berounský 10, Cimprich 9, Hutník, Hošek a Šimák po 5 * Rozhodoval: Killian  O´Brian (Německo) * Diváků: 600
Další utkání: 
19.10.2019   Lucembursko - Česko 
18.4.2020 Česko - Lotyšsko
9.5.2020 Švédsko - Česko

SportovniListy.cz  napsaly ...Odezíráno z tuctu a ještě z jednoho obrázku z utkání v ragby Česko - Maďarsko 64:0


(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)