Čeští ragbisté nedaleko Bílé hory utržili osudovou porážku a ztratili šanci postoupit z Trophy soutěže ! Česko - Švýcarsko 25:41

V pořadí čtvrté ragbyové utkání zařazené do soutěže  Trophy ročníku 2023 / 2024   evropského šampionátu se českým ragbistům v domácím prostředí nevydařilo podle jejich představ. Na pražském stadionu na Markétě přivítali reprezentanti Česka Švýcary, kteří už  v prvním poločase, kdy brzy  získali bodový náskok, ukázali, že jsou právem považovaní za favority třetí nejvyznamnější evropské soutěže. Hosté totiž   často operovali na polovině soupeře, na jejímž  konci své brankoviště do půle   čeští ragbisté dvakrát neohlídali a už prohrávali rozdílem 11 bodů. Jenže těsně před poločasovou přestávkou se podařilo domácím borcům  v krátkém čase dvěma položenými pětkami překlopit průběžné skore ve svůj prospěch.

Ale české vedení v utkání  bohužel  trvalo jen tu přestávku a pár minut po ní. Švýcarská přesnost často připomínaná jako země  s pověstnými přesnými  hodinovými strojky se promítla i do hry, kterou švýcarská reprezentace předváděla se šišatým míčem, když hrála ve druhé půli ještě po větru. Ve druhém poločase Švýcaři položili tři pětky, proti jediné české a bylo vymalováno.  Zásluhu na vysokém vítězství 41:25 Švýcarů měl i jejich kopáč jen  172 centimetrů vysoký Simon Perrod, který proměnil všechny kopy, které kopal.

Zatím v soutěži neporažení Švýcaři si posledním  vítězstvím nad Českem získali v aktuální tabulce důležitý náskok, který jim bude s největší pravděpodobností stačit, až se bude po sezóně 2024 / 2025 vítěz soutěže  Trophy těšit, že bude hrát baráž s posledním týmem Championship o postup do vyšší ligy.

České ragbisty čeká ještě v ročníku 2023 / 2024 jeden soupeř - Ukrajina, o jejíž síle a dovednostech není moc informací. Ukrajinci hrají svá utkání totiž mimo svoji zemi a také  jejich reprezentace je tak sestavována většinou  z ragbistů, kteří žijí v zahraničí.

Kam ještě na ragby ...

Mistrovství Evropy (Trophy)  muži

Havířov (23. března 2024):  Česko - Ukrajina od 14 hodin na tamějším ragbyovém stadionu

Ragby

Utkání sezony  2023 / 2024

Česko - Švýcarsko  25:41  (20:17)
Body:  Martin Cimprich (2 TK, 2 KP) 10, Vladan Diviš, James Faktor a Jakub Havel (všichni P) 3 x 5 - Simon Perrod (2 TK, 5 KP) 16, Nikolas Mousties (2 P) 10, Cyril Lin, Hugo Malyon a Tim Voegtli (všichni P) 3 x 5.
Pětky: 3:5  *  Rozhodovali: Joshua Ferreira, Joshua Jan a  Benedikt Nicklas (všichni Německo) * Diváci: 400.
Průběh hry: 3:0, 3:5, 3:7, 3:10, 6:10, 6:15, 6:17, 11:17, 13:17, 18:17, 20:17 -  20:22, 20:24, 20:27, 25:27, 25:32, 25:34, 25:39, 25:41.

Aktuální tabulka Mistrovství Evropy (Trophy)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála  pro Ceskeragby.cz, foto a koláž: Petr Skála)