Čeští ragbisté prohráli v Praze s Polskem 10:27 v zápase odehraném bez diváků

Čeští ragbisté mohou v sobotu 19. února 2022 považovat za nejpodivnější den českého ragby, když ne přímo desetiletí, tak určitě probíhající pětiletky.  Proč?

Ragbisté Česka totiž třetí únorovou sobotu odehráli v Praze na Markétě přátelské utkání s Polskem ovšem bez veřejnosti, zkrátka  za zavřenými dveřmi. V den, kdy jako na potvoru byly uvolněny maximální počty sedících diváků  na téměř polovinu kapacity stadiónu, rozhodl ředitel České rugbyové unie Pavel Myšák po dohodě s Poláky o tom, že zápas nebude  určen pro veřejnost, ale ani pro o akreditaci žádajícím novinářům a fotografům.  

A tak hodinu před začátkem utkání podle vyjádření vrátného u  vchodu na stadión měl   ředitel Myšák   nařídit uzavřít vchod  tak,  aby  do areálu Na Markétě  mohli podle muže ve vrátnici vejít  jen lidé, pro které ředitel měl po předchozím telefonátu s ním  osobně přijít. 


A tak docházelo k žertovným událostem, když se před začátkem utkání a krátce poté hromadili   před vchodem  zájemci o to sledovat  ragbyové utkání, aby po sdělení vzkazu od vrátného odcházeli  bez možnosti vidět v současné době úspěšné polské ragbisty.

Mezi zájemci o utkání byla dokonce i šestice polských příznivců ragby, kteří zbytečně do Prahy cestovali až z Lodže.

Magazín Ceskeragby.cz zajímalo, jak se o utkání Česko - Polsko zájemci o ragby vlastně dozvěděli. 
Jeden z čekajících na ragbyový zážitek se svěřil, že to ví z webu českých rozhodčích, který je jinak považovaný za nejspolehlivější zdroj informací o očekávaných ragbyových zápasech, ale většina z odvrhutých zájemců o to vidět skvělé ragby zjistili na polském webu, kde vyšel článek, který byl víceméně pozvánkou na zápas, neboť obsahoval sestavu polského týmu, čas a místo konání včetně adresy s uvedením kapacity stadionu.

Nutno dodat, že po zveřejnění informací k tomuto článku do redakce volal v článku zmiňovaný Pavel Myšák a požadoval, když ne přímo vymazání tohoto článku z webu,  tak jeho upřesnění. Nuže!

Jak říkám ...

"Bylo domluveno s polskými ragbisty, že celý zápas Česko - Polsko bude neoficiální, prostě tréninkový a navíc se odehraje bez veřejnosti. Soupeř trval na tom, aby  nebylo možné z tohoto utkání pořizovat záznam. Rovněž bylo domluveno, že obě národní federace nebudou o tréninkovém utkání na Markétě před a po něm informovat," prohlásil Pavel Myšák s poznámkou, že jedinými osobami, které tohle nepochopily, jsou Skála a Medák.

Jenže pár hodin po skončeném přípravném utkání v Praze byl na webu polských ragbistů zveřejněný podrobný referát z utkání Česko - Polsko včetně jmen hráčů, kteří bodovali a se sestavou polské reprezentace.

Jak říkám ...

"Očekávám od vedení ČSRU uvěřitelné zdůvodnění zákazu vidět toto Poláky avizované velmi zajímavé mezistátní utkání. Já osobně i tréninková utkání totiž  považuji za zajímavá. Poláky bych rád viděl zejména proto, že mohu posoudit herní úroveň našich soupeřů. Navíc s Poláky udržuji léta velmi dobré sportovní kontakty a sehrál jsem proti Polsku řadu vítězných mezistátních zápasů," napsal v diskusi na sociálních sítích bývalý kapitán reprezentace, trenér  ale také prezident ČSRU a dlouholetý delegát evropské ragbyové federace Rugby Europe Eduard Krützner senior, který na Unii odeslaný dotaz, kdy se zápas hraje,  dostal odpověď, že zápas není určen pro veřejnost. Zamrzí to, zejména když jsem byl v roce 2017 uvedený do Síně slávy českého ragby, převzal jsem od tehdejší prezidenta ČSRU Pavla Chaloupky  na mé jméno  vypsanou celoživotní čestnou vstupenku na všechny akce České rugbyové unie," smutně dodal ragbista, jehož přátelé oslovují Medáku.


Praha - Markéta   19. února 2022


Přátelské utkání muži

Česko - Polsko   10:27  (0:5)

Pětky  2:4 * Body:  Tomáš Adámek 5 (P), Adam Miřácký 5 (P) -  Daniel Gdula 22 (3P, 2KP, TK), Ross Cooke 5 (P).

Rozhodoval:  Thomas Mendes

Česko:  ???
Polsko:  Thomas Fidler (68 Marcin Siemaszko), Jakub Burek- debiutant (41 Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski (41 Craig Bachurzewski), Edward Krawiecki- kapitan, Max Loboda- debiutant (68 Jan Mroziński- debiutant), Adam Piotrowski (41 Arkadiusz Janeczko), Eryk Luczka (64 Jakub Małecki), Władysław Grabowski- debiutant -  Dawid Plichta (59 Mateusz Plichta) - Daniel Tomanek (41 Siokivaha Taufui Halaifuana) - Ross Cooke (64 Oscar Kolowski- debiutant), Daniel Gdula, George Sweetman- debiutant (68 Przemysław Dobijański- debiutant), Artur Fursenko (41 Stasio Maltby) - Patryk Reksulak.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro ceskeragby.cz, pzrugby.cz, foto: Petr Skála)
<