Čeští reprezentanti v ragby prokázali, že do soutěže Rugby Europe - Trophy zaslouženě patří

Také poslední   květnový  víkend byl zejména pro české pro ragbisty velmi zajímavý.  Ragby hned na několika místech měl možnost sledovat  u počítače, u televize   nebo na vlastní oči   Eduard Krützner senior, který své postřehy napsal ve svém pravidelném  komentáři. Nuže ...

Splněný úkol. Čeští reprezentanti prokázali, že do soutěže Rugby Europe - Trophy zaslouženě patří. Po dobrém kolektivním výkonu rozdrtili Izrael 64:19, když položili deset  krásných pětek. Trenérovi  Němečkovi se podařilo sestavit mladý, perspektivní tým, který bude mít možnost získávat cenné zkušenosti se zápasů s kvalitními týmy, které v této soutěži startují."

Televize NOVA Sport příznivcům ragby  nabídla finále Premiership, ve kterém prokázali Saraceni, že jsou dnes nejlepším klubem v Anglii. V zápase plného zvratů dokázali zvítězit nad Sale Sharks 35:25. Byla to ukázka vrcholového moderního ragby s dvěma výbornými špičkovými útokovkami Farellem ze Saracénů a Fordem od Žraloků."

Ve Francii bylo odehráno poslední kolo TOP 14, ve kterém vyhráli všichni favorité a tak je rozhodnuto o šesti finalistech. První Toulouse a druhá La Rochelle mají volno a o semifinále se poperou na třetím místě Stade Francais s šestým  Bordeaux-Begles a čtvrtý  Lyon s Racing 92. (***)
PRO D2 vyhrál někdejší Němečkuv a Rapantův Oyonnax, když ve finále porazil silný tým Grenoble v bojovném utkání 14:3 a bude hrát v příští sezóně v TOP 14.  (***)
Postup do PRO D2 si zajistil Valance Romans, který ve finálovém utkání soutěže Nationale 1 porazil překvapivě zkušený tým Dax.

United Rugby Championship má už také vítěze. Ve finále Munster porazil Stormes 19:14."

Ukrajina, která bude v divizi Trophy  soupeřem českých ragbistů, hraje svá reprezentační utkání na neutrálních hřištích a tak  má velké problémy s přípravou. Ukrajinci také nehrají domácí soutěž, ve které startovalo před vpádem Ruska na Ukrajinu osm poloprofesionálních klubů. Před válkou měla Ukrajina okolo 5 000 licencí a nyní asi žádné. Proto je s podivem, že ukrajinská ragbyová  reprezentace i ve válečných podmínkách dosahuje dobrých výsledků v této soutěži."

Výsledky z druhé  a třetí tuzemské soutěže mužů  jasně prokazují, že je třeba provést zásadní změny, které by klubům učinkující v různých společenstvích, umožnovaly jejich konsolidaci a možnost vytvořit brzy svůj vlastní tým. Znáte jinou možnost, jak úspěšně posunout rozvoj ragby u nás?

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?