Finále play off ragbyové extraligy bude Říčany - Tatra. Středočeši v semifinale porazili Pragu 53:5

Časově krátká jen devět víkendů trvající extraliga zná finalisty play off a další soupeře zápasů, ve kterých půjde o konečné umístění.

Rozhodlo se o tom třetí květnovou sobotu v Říčanech, kde vítězové  základní části ragbisté zdejšího klubu  hostili ragbisty historicky nejúspěšnějšího klubu Pragy Praha a od čtvrté minuty, kdy poprve Středočeši skorovali, bylo jasné, kdo chce více hrát finále.

Ragbisté Říčan postupně položili v prvním poločase čtyři pětky a ve druhém stejný počet, ale nevyhráli s nulou ve výsledku, neboť útočník Pražanů Malý za stavu 38:0 také jednu pětku položil. Nejvíce se na úspěchu Říčan podílel Kristan Horak, který  kromě dvou položených pětek, proměnil jeden trestný a pět následných kopů po pětce a zajistil celkem  23 bodů. Po dvou pětkách ještě pokládali kapitán týmu  Šedivý a útočník Hubáček, po jedné pokládali pětku Duffek a pravnuk zakladatele říčanského klubu Josefa Kohouta Kryštof.


Jak říkám ...

"Nějak moc rychle ta soutěž utekla. Než jsme se rozkoukali, tak máme za sebou semifinále. Je to také tím, že  Říčany odehrály v základní části jen pět zápasů, když dva byly z důvodu malého počtu hráčů soupeřů zkontumované  a protože sám jsem ještě jeden z těch pěti odehratých zápasů  nehrál, tak se mi stalo, že jsem  do semifinále nastoupil hned po čtyřech útkáních. Jsme rádi, že jako vítězové základní části budeme utkání play off hrát doma a můžeme se ukázat před našimi příznivci. Proti Pragovce  nám přišlo  fandit hodně našich fanoušků, kteří se s námi radovali, když jsme přebírali Pohár Tondy Frydrycha určeného pro vítěze základní části. Věřím, že ještě více diváků  nám přijde fandit i za týden, kdy budeme hrát  finále  s Tatrou. Jejich podporu budeme velmi potřebovat," řekl pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz kapitán Říčan Jan Šedivý, který položil dvě pětky v brankoviště Pragy. 

Říčany, Vyškov a Brno  21. května 2022Semifinále play off ragbyové extraligy

Říčany - Praga Praha 53:5 (24:0) 

Pětky:  8:1 *  Body: Horak 23, Fotmanek a Šedivý po 10, Kohout a Duffek po 5 - Malý  * Rozhodoval: Bednařík * Diváků: 600.

První semifinále bylo odehráno již 19. května 2022 v Praze.

Sparta Praha - Tatra Smíchov  22:25  (10:10)
Další zápasy o konečné umístění

Vyškov - Přelouč 61:10  (19:5)

Dragon Brno - Slavia Praha 38:35 (3:11 a 28:28) v prodloužení

Finále Říčany - Tatra Smíchov se bude hrát v sobotu  28. května 2022 od 16 hodin opět na hřišti Josefa Kohouta v Říčanech. Čas a den odehrání zápasu o třetí místo Sparta Praha - Praga ještě nebyly určeny.

O páté místo se utkají Vyškov -  Dragon Brno a sedmé místo Slavia - Přelouč


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)