Hurá na sedmé kolo základní části ragbyové extraligy, která se bude ořezávat z osmi na šest týmů


Ragbisté Sparty a Tatry jedou na Moravu vyhrát, aby nehráli semifinále play off s Říčany

Ragbyová extraliga před sedmým závěrečným kolem základní části má jasné rozdělení na celky, které budou hrát play off (Říčany, Vyškov, Tatra a Sparta) a na týmy, které budou hrát o udržení v soutěži (Slavia, Dragon, Praga a Zlín).

Nu o první květnovou sobotu se hraje rozhodující  závěrečné sedmé kolo základní části ragbyové extraligy, ve kterém se rozhodne už jen  o semifinalových dvojicích play off a o dvojicích dvou týmů, které budou hrát v jediném utkání o udržení v soutěži.

Účastníci play off jsou sice známí, ale nyní už  jen jde o to, který  z týmů Vyškov, Tatra a Sparta se vyhne v semifinále neporaženým Říčanům, neboť o postupu Středočechů do finále téměř nikdo nepochybuje. Soupeře Říčanům tak určí výsledek zápasu Vyškov - Sparta, jehož začátek  Jihomoravané načasovali už na 11 hodinu.

  Jak říkám ...

"Lze se jen domnívat, že se tak nestalo jenom proto, aby  do Vyškova ragbisté Sparty přijeli unavení z ranního  cestování z Prahy do Vyškova," komentoval rozhodnutí  Vyškova odehrát zápas se Spartou  kolem poledne kouč Sparty Eduard Krützner junior.


V Brně s Dragonem půjde o hodně i Tatře, neboť při úspěchu Sparty ve Vyškově by tatrováci po prohře v Brně na semifinále jeli do Říčan.

  Jak píší ...

"Na druhé straně tabulky ragbisté nejstaršího ragbyového klubu v zemi Slavie Praha ani senzačním vítězstvím v sedmém kole nad Říčany nezískají nic jiného  než domácí prostředí v Praze v Edenu pro utkání o udržení v soutěži. O stejnou výhodu budou usilovat  rovněž ragbisté nejúspěšnějšího klubu v zemi Pragy, ale ti musí pro to udělat daleko více než jen porazit doma Zlín. Praga musí Zlínu položit ještě čtyři a více pětek a modlit se, aby Tatra porazila v Brně   Dragon vyšším rozdílem než sedmi bodů a ještě Dragon nesmí položit čtyři ani  více pětek. Teprve při splnění těchto podmínek by v utkání o udržení v soutěži hostili ragbisté z Vysočan  Dragon Brno," píše se v pozvánce na ragbyový víkend v ragbyovém magazínu Ceskeragby.cz. 

  Jak říkám ...

"Jednokolová ragbyová extraliga, která zahájila už koncem února a skončí v květnu, je v Česku nejkratší mistrovskou soutěží v kolektivních sportech. K této raritě náleží ještě jedna zajímavost, která je na jedné straně divácky zajímavá, ale pro skládání reprezentace nevýhodná. Na klíčových místech v extraligových týmech do této doby až na Vyškov hrají převážně cizinci, kteří v některých klubech byli najati jen na ty tři až čtyři jarní měsíce, nu a reprezentační trenéři áčka a třiadvacítky tak nemají možnost sledovat nové posily pro reprezentaci na rozhodujících pozicích," napsal pro Ceskeragby.cz český legendární ragbista a komentátor současného dění Eduard Krützner senior.

Aktuální tabulka 

1. Říčany               6   6  0  0     232:43     28
2. Vyškov               6   4  0  2     200:119   21             
3. Tatra Smíchov    6   4  0  2     168:95    21
4. Sparta Praha     6   4  0  2     118:105   19

5. Slavia Praha     6   2  0  4     129:127   13
6. Dragon Brno      6   2  0  4     108:165   10

7. Praga Praha      6   1  0  5      91:185    6
8. Zlín                    6   1  0  5      68:274    4 

Program sedmého kola 6. května 2023

Praga - Zlín  ve 14 hodin na hřišti ve Vysočanech u Rokytky
Slavia Praha - Říčany  od 14 hodin  v Edenu
Dragon Brno - Tatra Smíchov od 15 hodin v Cacovicích
Vyškov - Sparta Praha   v 11 hodin  na hřišti Jana Navrátila

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.


(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 64 /  15 /  10)