Kdo bude mistryněmi Česka v olympijských sedmičkách na umělé trávě v Praze na Markétě?

Kdo bude mistryněmi Česka v olympijských sedmičkách  na umělé trávě v Praze na Markétě?
Za jeden den,  konkrétně se jedná o sobotu 4. září 2021, se na umělém trávníku ragbyového hřiště v Praze na Markétě rozhodne o mistrovském týmu v olympijských sedmičkách v ragby žen.

Sedm týmů odehraje systémem každý s každým celkem 13 utkání s tím, že šampionát zahajuje v 11 hodin a hraje se jen s přestávkami určenými pro postříkání hřiště. 

Účastnice mistrovství jsou stejné jako v roce 2020 Tatra, Petrovice, Říčany, Sparta, Dragon, Olomouc jen s tím rozdílem, že  Slavii nahradí nyní tým Přelouče.

Titul z roku 2020  obhajuje Tatra Smíchov, která loni v rozhodujícím utkání s druhými Petrovicemi  vyhrála 19:26, ale zápas, který skončil s tímto výsledkem, měl učitou pachuť. Pár minut před koncem totiž Petrovice vedly 19:12, ale rozhodčí Tůma postupně vyloučil dvě hráčky Petrovic v jednom případě za hodně spornou údajnou vysokou skládku a tak pak Tatra v číselné převaze  nejdříve vyrovnala a pak ještě dovedla utkání k výhře. Na sociáních sítích pak  probíhala vážná diskuse o způsobu rozhodování klíčového zápasu sedmičkového mistrovství 2020, po které pár  z RK Petrovice trenér a jedna hráčka na protest proti průběhu loňského šampionátu osobně vrátili na Unii všechny medaile, které do té doby v sedmičkovém mistrovství převzali a zároveň se vzdali účasti v soutěži. 

Vraťme se k ročníku 2021, který neprovází žádná konkrétní propagace. Třeba časový rozpis plánovaných utkání a další podrobnosti k turnaji na klubových ani na  uniových pramenech 30 hodin před startem šampionátu ještě nebyly zveřejněny. 

(Petr Skála, Českéragby.cz, ilustrace: plakát k turnaji)