Když zlatí beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner rozhněvali příznivce ragby

Někdy v minulém století v sedmdesátých letech se trenéra ragbistů Sparty Praha Odřicha Seidla v nějakém rozhovoru, který pak vyšel v novinách, zeptali, jaké sporty má rád, aby se on, rozhovořil spíše o sportech, které nemá rád.  "Nemám rád sporty, ve kterých je mezi hráči  síť," prohlásil a tím  se přihlásil ke kontaktním sportům  a vyloučil nekontaktní jako byly v té době volejbal, tenis, stolní tenis i nohejbal. 

Na tohle prohlášení trenéra Seidla si  autor tohoto článku vzpomenul, když  15. října 2023 vysílala Česká televize na svém programu Sport přímý přenos čtvrtfinalového utkání MS v ragby Francie - Jižní Afrika a v době, když  do konce tohoto utkání scházelo asi jen 15 minut, komentátoři upozornili diváky, že přenos z ragby bude přerušený, protože  příznivci sportu na programu Sport budou moci  sledovat přímý přenos z Mexika, kde beachvolejbalový tandem Ondřej Perušič a David Schweiner bude hrát finále o mistry světa. Komentátor ragbyového utkání  ještě vyzval diváky, aby si přepli  na program Sport plus, který ovšem v  tu chvíli nedokázal všechny okamžité přepnuté diváky hned uspokojit, aby jim sděloval, že jsou v pořadí.  Pak se stalo podle vysvětlení Michala Dusíka z redakce ČT Sport že, když netrpěliví  diváci nechtěli být v pořadí a znovu se  na Sport plus přihlásili, tak se dostali až na samý konec žadatelů a ke sledování dramatického ragbyového utkání se už většinou nedostali. Nutno dodat, že kdo byl na kanálu Sport plus přihlášený už od začátku utkání, dodíval se na přenos až do konce.

Ragbisty více než upřednostnění volejbalu na písku před  ragbyovým  přenosen odsunutým   na jiný hůře přístupný program Sport plus  více vytočilo, že k přerušení ragbyového přenosu z Paříže došlo už v době, kdy se ještě  beachvolejbalový tandem Ondřej Perušič a David Schweiner k finále teprve připravoval.

"Kdo ví, možná, že by se při lépe zvládnuté režii na programu Sport  stačilo klidně dosledovat ragbyové čtvrtfinále až do konce a pak zároveň stihnout i začátek finále v plážovém volejbale. Možná  se na hrozbu spočívající v přepnutí  ragby na kanál Sport plus měli ragbyoví diváci upozornit už na začátku utkání, aby se na to připravili, ale to už zbytečné nyní rozebírat. Stalo se, co se stalo," sdělil na sociálních sítích jeden diskutujících televizních diváků.    

Nutno dodat, že dramatické utkání Francie - Jižní Afrika 27:28 televize na programu Sport druhý den opakovala stejně jako finále z MS  v beachvolejbale.

Beachvolejbalový tandem Ondřej Perušič a David Schweiner totiž přivezl z Mexika zlatou medaili
a v prestižní anketě Sportovec roku 2023 zejména zásluhou  tohoto  výkonu oba plážoví volejbalisté skončili druzí.Po vyhlášení výsledků ankety  21. prosince 2023  jsme se plážových volejbalistů zeptali ...

Možná víte, jak Česká televize rozhněvala ragbisty, kteří upřednostněním  přenosu z vašeho  finále z Mexika na programu Sport  přišli o sledování přímého přenosu z MS, který na programu sport plus zkolaboval i  tak, jaký vztah máte vy k ragby?

   Jak říkám ..."O tom, že jsme ragbisty rozhněvali, víme a dost ragbistů nám to dalo znát na sociálních sítích. My  za to příliš časné přepojení z Francie do Mexika ale  nemůžeme. Ragby však považujeme za úžasný sport, kde hráči dodržují pravidla fair play, s rozhodčím si nikdo z ragbistů nedovolí diskutovat. Nikdy jsme hrát ragby nezkoušeli a už vůbec bychom  jej nechtěli hrát s těmi, co se na nás zlobili, že nedokoukali to čtvrtfinále Francie - Jižní Afrika," řekl Ondřej Perušič za přikyvování Davida Schweinera.

   Ceskeragby.cz rovněž napsalo ...


Klíč k úspěchu mistrů světa beachvolejbalistů Davida Schweinera a Ondřeje Perušiče ... úsporná taktika

Slzy v očích francouzských ragbistů po vyřazení z MS po prohře s Jižní Afrikou 27:28!
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ...
zde .
(Petr Skála proCeskeragby.cz , foto a koláž Petr  Skála)