Lucemburčané možná nejsou tak chudí, aby nemohli přijet hrát ragby do Havířova. Proč?

I čtvrtý   březnový  víkend byl pro ragbisty hodně výživný. Hrála se utkání  na ostrovech v Premiership, která lze sledovat na sportovním programu v české soukromé televizi. Také se hrálo utkání ze skupiny ME Trophy a udály se i další ragbyové události.  Nu  a všechna ta utkání a to dění kolem, sledoval  u počítače  nebo v televizi na Nova sport Eduard Krützner senior, který o nich také napsal   svůj pravidlený komentář. Nuže ...

  Televize NOVA Sport nám opět nabídla přehlídku špičkového ragby. V úžasném utkání potvrdili hráči  Saracens, že jsou nejlepší v Premiership,  když porazili velmi silný celek Harlequins po velké bitvě 36 : 24. Zápas byl hrán v neuvěřitelném tempu s dlouhými sekvencemi hry, neprodyšnými agresivními obranami, ukázkovou individuální technikou, výborně řízeném citlivým rozhodčím. A navíc se hrálo před návštěvou 55 000 diváků. Zkrátka a dobře to byla výborná propagace moderního ragby. *** Ve druhém zápase borci  London Irish zdolali Northampton Saints 37 : 21. Zápas už neměl tak vysoké tempo a zejména Svatí se dopouštěli často fatalních chyb, které Irové dovedli potrestat.  ***  Zápas Bath - Exeter Chiefs se hrál až v neděli 26. března 2023 a došlo při něm k překvapení, když poslední tým soutěže Bath Rugby na svém hřišti porazil přesvědčivě Chiefs 36 : 19.  Domácí se odpoutali od posledního místa a Exeter jen potvrdil, že stále hledá formu z minulých let. Zápas byl bojovný, ale docházelo také k řadě chyb, které bychom na této úrovni nečekali. Vrcholem byl protiútok Bath, při kterém běželi tři hráči na jednoho a přesto neskórovali, díky špatné fixaci i nepřesné přihrávky.                  


  Rugby Europe TV příznivcům ragby nabídla velmi zajímavé utkání ze soutěže Trophy a to duel  Litva - Chorvatsko. Zápas byl velmi vyrovnaný, týmy se střídaly ve vedení, obrany nebyly silnou stránkou těchto dvou bojovných týmů. Litevci však byli lepší v útoku a Chorvati zase v roji. Zápas měl neuvěřitelný závěr, který nakonec přinesl šťastné vítězství hostům 39:37. V 77.  minutě vedli Chorvati 36:32. Houževnatí Litevci uzavřeli v závěrečných minutách Chorvaty na jejich dvaadvacítce  a v 80. minutě položili vítěznou pětku. Nepodařil se jim kop a tak Litevci vedli jen 37:36.  Rozhodčí však ještě přiznal výkop Chorvatům a ti  na dvaadvacítce  soupeře získali míč a pak v nepřehledném rucku, přisoudil rozhodčí trestný kop  pro Chorvaty. Hosté jej pak v 83.  minutě úspěšně proměnili a tak vyhráli 39:37. Diváci tak viděli  v litevském Šiauliai opravdové drama. Zápas měl velmi dobrou úroveň a oba týmy by byly pro české reprezentanty  velmi silnými soupeři,  pokud se jim ovšem  do této soutěže někdy podaří postoupit. Čechům očividně takové náročné zápasy chybí, protože start ve skupině  Conferenci I Čechům neumožňuje konfrontovat svoji  výkonnost se silnými evropskými reprezentacemi. ***  Vrcholem vážných finančních problémů současného vedení Rugby Europe, je skutečnost, že Lucembursko nepřijede do Havířova k utkání s Českem údajně  z finančních důvodů. Podle mého názoru v tom finance nejsou tím pravým problémem, ale jde o protest k neschopnosti současného vedení Rugby Europe.

  World Rugby pověřil Španělskou federaci uspořádáním "Grand final" World Rugby Sevens Series v roce 2024 v Madridu.

All Black povede po skončení letošního Světového poháru nový trenér jinak současný trenér Crusaiders Scott Robertson,  který v roli kouče Nového Zélandu vystřídá tak Iana Fostera.

  Ve Francii pokračoval lídr soutěže TOP 14 Stade Toulouse překvapivě prohrál s Castres na jeho stadionu 17:27. Je však třeba korigovat tento výsledek, protože trenér Toulouse byl tak rozumný, že nechal odpočívat všech sedm  reprezentantů, kteří startovali v Poháru šesti národů.

Trenér Blues Fabien  Galthié přesně 21.června  2023 ohlásí 42 jmen hráčů, kteří se budou připravovat na Světový pohár. V plánu jsou tři  přípravná utkání a to dvě  se Skotskem a jedno s Fidži. Poté kouč Francie  se  už oznámí konečnou nominaci 33 hráčů pro RWC.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . (Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz , koláž: Petr Skála)

(2023 / 45 /  12 /  7  )