Medák: Začala naše extraliga, která si takový název ani nezaslouží

Medák: Začala naše extraliga, která si takový název ani nezaslouží
Ve světě se  rozjíždějí kvalitní domácí soutěže, ve Francii začala druhá nejvyšší soutěž PRO D2 pro nás známý klub Oyonnax začal výborným výkonem a zvítězil v Grenoblu 22 : 14, špatně naopak začal Narbonne, kterého na domácím hřišti, rozdrtil Mont-de-Marsan vysoko 37 : 14.

Groupe ALTRAD (majitel je Mohed Altrad, který podniká v nukleárním, petrolejářském, plynovém průmyslu, včetně obnovitelných energií, má 60 000 zaměstnanců a roční obrat se pohybuje okolo 4 miliard euro) podepsal sponzorskou smlouvu s Novozelándskou Rugbyovou Unii na období 2022 - 26, na dresy All Blacks.

Zároveň NRU potvrdila čtyři zápasy v Montpellier - All Blacks, All Blacks B, Maori a Black Ferns (ženská reprezentace). Částka 60 milionů euro nebyla potvrzena, ale nebude daleko od pravdy. Altrad zároveň zůstává sponzorem Bleus až do Světového poháru 2023.

Vznikla také velmi kvalitní klubová soutěž United Rugby Championship, kde startují také čtyři kluby z Jižní Afriky. Začátek soutěže je již 24. - 26. zaří 2021.
Jižní Afriku reprezentují : Emirates Lions,Vodacom Blues, Sharks a DHL Stormers.
Wales : Osprays, Cardiff Blues, Scarlets a Dragons
Irsko : Leinster, Munster, Ulster a Connacht
Skotsko a Itálie : Edinbourgh, Glasgow Warriors, Zebre a Benetton Trevise.


Zajímavý přestup ve Francii, hvězda Jižní Afriky a Stade Toulouse Cheslie Kolbe přestupuje do RC Toulon.


Rugby Europe provedla rozlosování nové kvalitní soutěže Poháru Mistrů Evropy pod názvem Rugby Europe Super Cup.
1.kolo : 18.září 2021  15,30  hodin - Delta (Nizozemsko) - Brussels Devils (Belgie) *  18,00 hodin  - Lusitanos (Portugalsko) - Castilla y Leon Iberians (Španělsko) *  19.září 2021 13,00 hodin  Jenisej (Rusko) - Lok.Penza (Rusko)
        zápas Black Devils (Gruzie) - Tel-Aviv-Heat (Izrael) odložen na říjen 2021.
  2.kolo :25.-26.září 2021  3.kolo: 23-24.října 2021  4.kolo : 30.-31.října 2021 5.kolo : 4-5.prosince 2021, 6.kolo : 11.prosince  2021
  semi-finále duben 2022 - finále - květen 2022.
Všechna utkání bude vysílat RE TV, takže se máme na co těšit. Škoda, že náš mistr nemůže startovat v této významné soutěži.
"Začala naše extraliga, která si samozřejmě takový název nezaslouží, jednokolová soutěž je opravdu vysvědčením našich expertů, že o ragby toho moc nevědí. Byla to ideální příležitost konečně si přiznat, že systém soutěží jaro - podzim byl velký omyl, který negativně ovlivnil úspěšný rozvoj ragby  nás, zejména pak úroveň soutěží a tím pádem také výkonnost reprezentace, která nás stála sestup do soutěže Conference RE. To si experti stále nechtějí přiznat a tak i na jaře budeme hrát nějaký paskvil, přestože jaro by mělo být vrcholem sezony, protože Áčko bude hrát ve Švédsku, ale hlavně kvalifikační zápas s vítězem druhé Conference (asi Chorvatsko)," okomentoval dění v tuzemsku autor předchozích zpráv Eduard Krützner senior.


(Eduard Krützner senior, Českeragby.cz, koláž: Petr Skála)