O Mexiku se nyní mezi sportovmí veřejností hovoří spíše jako o dějišti dvou ze tří červnových utkání českých fotbalistů, které je tam čekají v základní skupině MS ve fotbale. Mezi 48 týmů účastníků mistrovství světa se Češi probojovali 31. března 2026 v Praze po výhře nad Dánskem 3:1 po penaltách .
Nutno přiznat, že o Mexiku se už méně hovoří jako o soupeři českých ragbistů v přátelském utkání v ragby, jež bude sehráno 3. dubna 2026 v Praze na Markétě. Nakonec i to Dánsko, přes které se fotbalisté probojovali právě do toho Mexika na MS, bude aktuální i pro české ragbisty, neboť 11. dubna 2026 se odehraje utkání Dánsko - Česko zařazené do skupiny Trophy ME, ve kterém jsou Češi favority.


.
Sestava českých ragbistů složená z hráčů čtyř extraligových a dvou prvoligových českých týmů

Zdroj: rugbyunion.cz
A víte co ...
Ragby se v Česku v současné době věnuje ve všech věkových kategoriích necelých pět tisíc sportovců, kteří hrají ragby ve 36 oddílech (klubech). Borci, kteří se věnují tomuto úžasnému sportu, si v roce 2026 připomínají, že se hra se šišatým míčem začala hrát právě v našich zeměpisných délkách a šířkách před sto lety, neboť 9. května 1926 bylo v Brně sehráno první ragbyové utkání.
Mexiko
Nazev - Mexican Rugby Federation
Federace Mexika je stálým členem Association Régionall - Rugby American North.
Oficiální barva dresů je : tmavo-zelená, druhá červená.
V rankingu WR je až na 38. místě. Reprezentace Mexika se nazývá "Serpients" tedy Hadi. Mexiko má v současné době cca 800 amatérských hráčů, kteří ragby hrají ve 20 klubech.
První mezinárodní utkání odehráli v roce 1985 a prohráli 18:22 s Kajmanskými ostrovy.
Největšího vítězství dosáhli v roce 2019, když porazili právě Kajmanské ostrovy 105:7.
Největší porážku utržili v roce 2013 od Brazílie 76:5. Pravidelně se zúčastňují neúspěšných kvalifikací o účast na Světovém poháru.
Trenérem reprezentace je Jeffrey Claude, kapitánem je Andreas Rodrigues. Reprezentace je složena pouze z Mexičanů z pěti klubů a čtyř hráčů, kteří hrají v USA.Největší porážku utržili v roce 2013 od Brazílie 76:5. Pravidelně se zúčastňují neúspěšných kvalifikací o účast na Světovém poháru.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Ceskeragby.cz ... zde!!!
(Petr Skála a Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, koláže: Petr Skála, foto: Miloš Březina)
(2026 / 42 / 13 / 05 / 08)
(2026 / 42 / 13 / 05 / 08)
.

