Mistry Česka v ragbyových sedmičkách jsou Říčany. Finále ve Vyškově: Říčany - Tatra 35:10

Po nedávném prvenství v české ragbyové extralize mužů  o patnácti hráčích  získali ragbisté Říčan další mistrovský titul a to i v ragbyových sedmičkách na dvoudenním  šampionátu ve Vyškově.

Sedmičkovému ragby se také připojuje přídavné jméno olympijské, protože ragby o sedmi hráčích je od roku 2016 i na programu olympijských her.

Ve finále sedmiček v tuzemském  šampionátu  se  stejně jako ve finále  play off v patnáctkách setkali říčanští ragbisté s hráči Tatry Smíchov.

Středočechům se podařilo loňské mistry porazit  35:10. Na třetím místě  se umístili ragbisté pořadatelského klubu JIMI Vyškov. Loňští finalisté  hráči Pragy Praha skončili až devátí.

Nutno dodat, že ve Vyškově nehráli sedmičkoví reprezentanti, kteří se  připravují na dva turnaje  nejvyšší skupiny ME a proto Tatra byla například oslabena o šest reprezentantů a Praga o dva.

Na republikovém šampionátu, kterého  se zúčastnilo celkem 14 klubových týmů, bylo odehráno celkem 41 utkání. 

Mistrovský turnaj ve Vyškově byl součástí oslav 70 let od založení tohoto klubu v roce 1952.Vyškov 18. - 19. června 2022

    Ragby                                                                                                            

Mistrovství Česka mužů v ragbyových sedmičkách

Finále: Říčany - Tatra 35:10

Konečné pořadí: 1. Říčany, 2. Tatra Smíchov, 3. Vyškov, 4.  Brno Bystrc, 5. Slavia Praha, 6. Petrovice, 7. Přelouč, 8. Dragon Brno, 9. Praga Praha, 10. Zlín, 11. Olomouc, 12. Havířov, 13. Mariánské Hory, 14. Liberec.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)