Nadstavbová část ragbyové ligy se po 63 dnech letní přestávky znovu rozjede

Nadstavbová část ragbyové ligy se po 63 dnech letní přestávky znovu rozjede
Poslední kolo nadstavbové části tuzemské  ragbyové ligy se odehrálo 31. června 2019 a protože přes léto měli ragbisté alespoň ti, co hrají v týmech o patnácti hráčích, přestávku, vrací se soutěž ragbyových   patnáctek  opět teprve do hry poslední srpnový den po dlouhých 63 dnech.

Přes prázdniny se udály v ragbyových klubech určité změny.  Z Pragy odešli do zahraničí například Dan Hošek , který se rozhodl studovat v Anglii a Albert Froněk, který odcestoval jako poloprofesionál hrát do Irska.

"Dva klíčoví hráči Pragy i reprezentace nám budou chybět, ale musíme se s tím nějak vypořádat. Mohu vybírat z hráčského kádru 54 hráčů, ale mezi nimi jsou i hráči, kteří začínají trénovat po zranění. Máme cíl skončit do čtvrtého místa a nejlépe ještě lépe a pak se pokusit probojovat do finále. Na rozpinkání před pokračování ligy jsme si zahráli exhibiční utkání na závěr našeho soustředění v Jindřichově Hradci s Dragonem Brno, kde Praga vyhrála 20:10," řekl pro ragbyový magazín kouč Pragy Roman Šuster.

Změny ohlásila i Tatra Smíchov. Na místo hlavního trenéra Tatry Smíchov se vrátil  Filip Vacek.

Citelné omlazení  hlásí Říčany a trenér Středočechů Miroslav Němeček bude moci nasadit do hry mladé hráče, kteří tradičně úspěšně reprezentují svůj klub v juniorské soutěži.

"Liga se bude hrát souběžně se světovým šampionátem, který v Japonsku začíná již 20. září 2019. Třeba i televizní přenosy z tohoto MS poslouží  k většímu zájmu sportovních příznivců o ragby a přijdou se podívat, jak hru se šiškou hraje u nás,"  je přesvědčený Roman Šuster.

Páté kolo se hraje v Praze, v Říčanech a ve Vyškově.


Kam na ragby


Sobota  31. srpna 2019

Tatra Smíchov - Praga Praha  od 11 hodin pod Strahovem
JIMI Vyškov -  Sparta Praha od 14 hodin
RC Říčany  -  Dragon Brno  od 15 hodin na stadiónu Josefa Kohouta


Jak bude soutěž pokračovat?

Nadstavbová část skončí odehráním desátého kola 12. října 2019. Pak budou následovat 26. října 2019  semifinalová utkání mezi prvním a čtvrtým týmem a druhým a třetím týmem nadstavbové části a soutěž skončí finálem 9. listopadu 2019 a utkáním o třetí místo. 
(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)