Nejdelší den v roce se hrála v Praze ragbyová exhibice Česko - New Zealand Ambassador's XV Rugby 6:18

Nejdelší den v roce se hrála v Praze ragbyová exhibice Česko - New Zealand Ambassador's XV Rugby 6:18, kterou sledovaly stovky sportovních příznivců. Hostující tým předvedl divákům před utkáním i po vítězném zápase bojový tanec Haku. 

Omlazený český tým, s kterým se od podzimu 2023 počítá, že bude hrát evropskou soutěž klubů, s několika zkušenými borci dlouho až do 47. minuty vedl 6:0, ale pak se soupeři podařilo položit pětku a po následném  proměném kopu se ujali hosté  vedení 7:6. Do konce utkání diváci viděli ještě jednu novozélandskou pětku a dvě proměněné penalty a tak skore zápasu bylo uzavřeno za stavu 6:18 z pohledu domácích ragbistů.

Oba trestné kopy českého týmu proměnil říčanský klíčový hráč Tristan Horak, který ještě při jednom pokusu proměnit kop, orazítkoval míčem tyč branky. Český tým měl  ve druhém poločase také hodně blízko k položení pětky, ale bohužel se domácím rojníkům  nepodařilo položit míč v soupeřově brankovišti ani, když  do něj doputoval s míčem ve svém držení  téměř celý český roj.  Hráči v černých dresech totiž českým ragbistům   nedovolili míč položit na trávník a tak snížit rozdíl skore na jednocifernou číslici.  


Praha 21. června 2023
           Středa  21. června 2023                                                                                                          

Exhibiční utkání v ragby

Česko  -    New Zealand Ambassador's XV Rugby   6:18  (3:0)
Body:  Horak  (2TK) 6  *   (2P, 2TK, KP) 18 * Rozhodovala portugalská rozhodčí jejíž jméno nemá redakce k dispozici.

Česko: 1 Stránský, 2 Kučera, 3 Diviš Vladan, 4 Homer J., 5 Chytil, 6 Diviš Vlastimil., 7 Průcha, 8 Hošek, 9 Severýn, 10 Horak, 11 Fortuin, 12 Dupuy, 13 Berounský, 14 Vobr, 15 Pantůček * Náhradníci: Katja, Matouš, Švarc, Kotík, Uys, Šedina, Juřík, Putna a Pospíšil * Realizační tým: Oswald, Brabec, Žíla a Skall.

NZ Ambassador's XV: 1 Laloui Tafua, 2 Tim Lilomaiava, 3 Jack Mitchell, 4 Harry Macdonald, 5 Ryan Shelford, 6 Max Broughton, 7 Max Fraine, 8 Nathan Kendrick, 9 Sam Sexton-Walton, 10 Keelan Murrell, 11 Adam Simpson, 12 Matt Hema, 13 Shadyn Osgood, 14 Aaron McLelland, 15 Nikau McGrego * Lavička: Jason Bird, Regan Pope, Tom Robertson, Jeremy Dobson, Ray Naea, Te Hauora Cambell, Jake Holmes *  Realizační tým: Berry, Satchwell, Adrian, Wilson, Glassy, Solomon.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 89 /  22 /  15)