Nejstarší tuzemský ragbyový reprezentant Miloslav Hradec se ocitl na titulní stránce časopisu Veleslavín

Miloslav Hradec někdejší opora ragbyového týmu Pragy a československé reprezentace  19. září 2023 oslavil v kruhu svých přátel a rodiny devadesátiny. Informaci o tom, že legendární ragbista je také nejstarším žijícím československým reprezentantem v ragby nerozšířily do povědomí sportovní veřejnosti překvapivě ani web České rugbyové unie, mateřského klubu Pragy Praha, natož  sociální sítě Unie, ale redakce alternativního ragbyového webu Ceskeragby.cz, která zásluhou a s pomocí přátel  z  některých  médií zařídila, že o legendě, která se proslavila nejdříve jako hráč a reprezentant, později i jako trenér ligového týmu Slavie Praha a mládeže mateřského klubu Pragy,   vyšly rozsáhlé časopisecké články s mnoha fotografiemi a další příspěvky na několika webových stránkách. 

Tak se Miloslav Hradec ocitl i na titulní stránce říjnového  čísla regionálního  celobarevného časopisu Veleslan 39 s článkem, který napsala a fotografie pořídila Iva Roháčková, ale také i v příloze časopisu Devítka v článku, který napsal a pořídil fotografie Petr Skála.
Dále redakce Ceskeragby.cz  vydala nebo poskytla důležité informace pro vydání článku na webech 
SportovníListy.cz,   Ceskeragby.cz , Prazskenovinky.cz  i    Prahain.cz

  Jak říkáme  ..."Z pozornosti médií mám velkou radost a snad   i mé vyprávění o ragby, jak se hrálo v minulém století, pomůže trochu tomu, aby si sportovní veřejnost udělala jasno v historii československého i českého ragby. Ragby jsem hrál v době, kdy jsme všichni  jako amatéři dokázali hrát vyrovnaná utkání s některými tehdejšími špičkovými evropskými týmy a o tom se moc neví, protože se tehdy nehrálo žádné mistrovství světa. Na ten současný světový šampionát se dívám v televizi s velkým obdivem, kam tento sport od té doby, co jej nehraji,  dospěl a  obdivuji, jaký je o ragby  celosvětový divácký zájem. Skutečnost, že ragby v televizi sledují i lidé, kteří o něm do této doby častokrát skoro nic nevěděli, je pro české ragby velmi důležitá. Bojím se, aby se ten moment zájmu nepromarnil,"  řekl pro Ceskeragby.cz Miloslav Hradec.

"Viděl jsem některá utkání na vlastní oči, neboť jsem se jel do Francie na ně se synkem podívat. Být tam v hledišti je těžko popsatelný  zážitek a to už jsem něco podobného  poznal i na předchozích šampionátech, na které jsem se jel také podívat. To, že Česká televize vysílá přenosy ze všech utkání, považuji rovněž za velmi přínosné pro propagaci ragby jako  sportu. Ani mi moc nevadí, že se při poslouchání komentářů  k těmto utkáním  občas  dozvím hrozné hlouposti, mnohdy poslouchám  zase tak  učené  postřehy, s kterými mám problém je pochopit a to jsem jako trenér dosáhl na tu nejvyšší trenérskou třídu, ale jeden moment mi neunikl a musím se o něm  zmínit. Při jednom přenosu  utkání MS spolukomentátor Jiří Štuksa totiž připomenul aktuální devadesátiny nejstaršího československého ragbyového reprezentanta Miloslava Hradce, kterému ještě vedení České rugbyové unie na návrh nás žijících členů Síně slávy českého ragby nedokázalo předat plaketu, že v té síni je pan Ragbista Hradec s námi," řekl pro Ceskeragby.cz bývalý prezident České rugbyové unie a šestinásobný ragbista roku Bruno Kudrna.Redakce tohoto webu děkuje za spolupráci Ivě Roháčkové, Jiřímu Zemenovi, redakci časopisu Devítka i Jiřímu Štuksovi. Díky ...    
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz  foto: Petr Skála)

(2023 / 124 /  33 /  15)