Odehraje se tuzemská ragbyová událost týdne ... vysočanské derby Praga - Sparta

V Praze 9 sídlí několik sportovních klubů, které hrají v soutěžích mužů i žen nejvyšší českou soutěž, jiné sportovní kluby sice sídlo v Praze 9 nemají, ale zato na sportovištích pražské devítky  hrají svá ligová utkání jako třeba hokejisté Sparty Praha nebo volejbalisté Lvů Praha. 

Zvláštní postavení mají ragbisté, kteří nejenže mají na Praze 9 svá sídla a to dokonce ze  dvou klubů Sparty a Pragy, ale v extralize mužů mají oba kluby také své reprezentanty. Vzájemné zápasy obou vysočanských rivalů patří již několik let k těm nejdramatičtějším a mnohokrát při nich šlo i o mistrovský titul. Přes deset let se hraje ve vysočanském derby i o vysočanský pohár, který pořídil starosta městské části a přebírá jej po derby kapitán vítězného týmu.


Nyní se muži Pragy střetnou se Spartou opět již druhou říjnovou sobotu 9. října 2021 od 14 hodin.

Jak říkám ... 

"Po velice dlouhé době Praga nastoupí do utkání jako držitel Vysočanského poháru - trofeje, kterou do své moci získává vítěz vzájemného, soutěžního utkání. Pro oba týmy půjde o velice důležitý zápas. Aby si ragbisté obou týmů zachovali šanci bojovat o stupně nejvyšší v letošním extraligovém ročníku, musí v nadcházejícím utkání zvítězit. Vítězem však může být pouze jeden tým...," poznamenal před utkáním podzimu hráč Pragy a editor klubového  webu Jiří Boháček.


Kam na ragby
Sobota 9. října 2021

Extraliga  4. kolo

Praga Praha - Sparta Praha     od 14 hodin  ve Vysočanech u Rokytky

Říčany - Tatra Smíchov   od 14 hodin na stadiónu Josefa Kohouta

Vyškov - Slavia Praha od 14 hodin  

Dragon Brno - Přelouč   od 16 hodin  v Cacovicích

(Petr Skála, ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)