Osmdesátiletý bard Miloš Sluše je nejstarší předseda ze všech českých ragbyových klubů


Předseda ragbyového klubu Sparty Praha Miloš Sluše  je nepochybně svým věkem osmdesáti let nejstarším šéfem ze všech českých ragbyových klubů a patrně je i v této funkci nejdéle sloužícím ragbyovou osobností v zemi. Ať někdo dokáže, že to není pravda.

Ale tento příspěvek nebyl napsaný proto, abychom na tomto jedinečném prostoru pro ragbyové informace a názory dokazovali, kdo je nejstarší ve vedení tuzemských klubů, ale proto, abychom zde popřáli čerstvém osmdesátníkovi vše dobré ke kulatému životnímu jubilemu.

"Miloš Sluše se jako jeden z mála, který se  do roku 2006 zúčastnil všech čtyřech historických zaoceánských zájezdů, organizovaných do té doby v klubu Old boys a to  do Kanady, do Austrálie a na Nový Zéland, do USA i do Argentiny," všíml si v roce 2012   kapitán Hronec Old boys, když Milošovi bylo sedmdesát.

Sparťané by zase připomenuli ještě lví   podíl  svého předsedy na vybudování nového působiště s ragbyovým zázemím u Rokytky.

Malá vzpomínka na rok 2012 je také zajímavá. Když totiž bylo jubilantovi sedmdesát let, tak se hrál tehdy v Praze ligový zápas  Sparta - Vyškov. Duel  skončil skorem 46:24 pro Pražany a proč to připomíname? Sečtěte si obě čísla skore a dostanete  součet shodný s počtem let tehdejšího jubilanta  70  bodů. Mezi námi, to se mají diváci a hlavně  Dragon, který bude hrát v Praze se Spartou 19. března 2022,  na co těšit.

Jak říkám ...

"Ragby mi dalo hodně. Je to filozofie s  pravidly, které  platí na hřišti i v životě. Nakonec je to stejné,  zda-li  hrajete nebo pracujete  v kolektivu, kde každý malý, velký, silný, slabší, hbitý i razantní má své významné místo. To je ragbyová i životní filozofie, " řekl před lety o hře,  kterou máme všichni rádi,  jubilant Miloš Sluše.

Pokud připomínáme osmdesátiny nejstaršího šéfa českých ragbyových klubů, je nutno  dodat ještě další jméno z jubilantovy rodiny. Významně sparťanskému ragby a také ragbistům pražských Old boys totiž desetiletí bezplatně pomáhá nenápadná svými organizačními schopnostmi  a jazykovými znalostmi vybavená Milošova dcera Daniela Slušová, která na sociálních sítích informovala, že se její tatínek v den svých narozenin 14. března 2022 potěšil z dárků.  

Čím toto přání ukončit. Kdyby se v Česku zavedla jména,  jako si dávají původní obyvatelé Ameriky, tak by sparťanský ragbista se státnickým křestním jménem měl patrně jméno ... Ten, který  se zasloužil o ragby ve Spartě Praha.   

A kdo to má, přátelé .... 

"Miloši, díky za to, co jsi pro ragby udělal a ještě uděláš," poznamenal mimo jiných autor tohoto článku Petr Skála, který jubilanta zná déle než padesát let.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)