Přelouč odstoupila z podzimního poháru XV pro nedostatečný počet hráčů v rozloženém týmu

1) Ragbyový klub Přelouče byl založený v roce 1974 ve městě, kde tehdy už čtyři roky měl sídlo a ragby zde hrál  armádní tým VTJ.

2)  Civilní klub hrající pod značkou Tesla Přelouč  začal s trenováním  mládeže, ale  do soutěže mužů brzo přihlásil i svůj tým mužů, za který hráli většinou bývalí hráči armádního týmu, kteří v Přelouči zůstali. 

3) Tesla dokonce na začátku devadesátých let minulého století postoupila do nejvyšší soutěže mužů a protože v té době ještě nebyl rozprášený  armádní tým, který ještě stále hrál první ligu, odehrálo se tak po Praze, Brnu i v Přelouči jako ve třetím českém městě historické městské ligové derby.

4) Přelouč v devadesátkách už čistě civilní  střídavě hrála osmitýmovou nejvyšší soutěž, ve které sem tam dokázala i některého ze svých soupeřů porazit, ale hrála i nižší soutěž. 

5) Přeloučákům se dařilo i v sedmičkových  soutěžích mužů i žen a v zahráli si i v reprezentačních týmech.

6)  Na podzim roku 2020,  i když Přelouč odehrála všech sedm soutěžních zápasů, vedení Unie nakonec soutěž anulovalo pro větší počet neodehraných utkání, třebaže před rozjetím extraligy bylo jasně stanoveno, jak se v případě neodehraných utkání budou rozdělovat body soupeřům, kteří spolu nehráli.

7)  Východočeši v roce 2023 hráli na jaře druhou nejvyšší soutěž a dospěli až do baráže o účast v extralize, ve které prohráli s Pragou 19:50. 

Proč se sedmi  souvětími zabýváme historií ragbyového klubu sídlícího ve městě na Labi a na železniční trati mezi Kolínem a Pardubicemi?

Protože Sportovnětechnická komise obdržela dopis tohoto znění ...

Vážená STK,                                                                                        Přelouč v pondělí 28.srpna 2023

je nám líto, ale bohužel se musíme odhlásit z Českého poháru, kdy se nám zcela rozložil tým mužů. Delší čas se potýkáme s úzkým kádrem a momentálně se nakupila zranění a ve včerejším utkání ve Zlíně se nám zranili hned čtyři  hráči, kteří nebudou k dispozici celou podzimní část. Bohužel nevidíme momentálně jinou možnost než přistoupit k tomuto kroku a ze soutěže odstoupit.

S pozdravem

Pavel Kohout, sekretář RC Přelouč
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .Petr Skála pro Ceskeragby.cz  foto: Petr Skála)

(2023 / 120 /  32 /  15)