Příklad solidarity s těmi, kteří neměli takové štěstí, aby mohli hrát nejlepší sport na světě

Na sportovních webech, dále na webech  ragbyových klubů a federací či na sociálních sítích jsou uveřejňovány další zprávy, které dokumentují  velkou solidaritu ragbistů na celém světě v boji s Koronavirem.

Jižní Afrika

Kapitán vítězů Světového poháru Jižní Afriky, Siya Kolisi společně se svou manželkou zakoupili 3000 roušek a 5000 litrů desinfekce pro děti umístěné, v nemocnicích v Cap townu a Livengstonu.

Francie

Hráči ragbyového klubu Oyonnax, kde hráli čeští  reprezentanti Němeček a Rapant vybrali mezi sebou 15 740 euro (400 000 Kč) na pomoc v boji s COVID-19.

Wales


Hráči welškých klubů Blues, Scarlets, Ospreys si snížili mzdy o 25 %.

Jannie Roberts - reprezentant Walesu 94 zápasů přerušil svoji kariéru, a protože jako vystudovaný lékař se okamžitě zapojil v místní nemocnici do boje s COVID-19.

Polsko


Ragbisté polského klubu Poznaň se přihlásili jako první dobrovolníci, k rozvozu  roušek a ochranných prostředků pro potřeby seniorů. 

Česko

„Ragbisté Pragovky mně udělali velkou radost tím, že založili účet na pomoc v rámci boje s Koronavirem pro Dům Sociálních služeb v Praze 9. Tím se zařadili mezi všechny ragbyové gentlemany na celém světě, kteří ctí smysl pro fair-play jak na hřišti, tak mimo něj," komentoval tuzemskou událost autor předchozích zpráv ze zahraničí Eduard Krützner senior.

„Věřím, že tato iniciativa probudí k podobným činům i ostatní ragbisty v tuzemské  velké ragbyové rodině, včetně Výkonného výboru, který si odhlasoval ponechat výši fixních odměn na stejné výši jako doposud. Pokud chceme v tomto nelehkém zápase opravdu zvítězit, pak musíme všichni táhnout za jeden provaz, ragbisté Pragovky vám všem dali dobrý příklad solidarity s těmi, kteří neměli takové štěstí, aby mohli provozovat ten nejlepší sport na světě," uzavřel svůj doprovodný komentář ke zprávám o solidaritě ragbistů v Česku i v zahraničí ragbista, jemuž jeho přátelé říkají Medák.


(ek, ps, Českeragby.cz & SportovniListy.cz , foto: Petr Skála)