Prvním profesorem, který hrál v tuzemsku ragby, je bývalý hráč Iuridiky Praha Vladimír Balaš

Možná se divíte, ale  zpráva o tom, že prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 7. června 2022 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenovací dekrety profesorů vysokých škol a že jmenovací dekrety profesorům poté, co rozhodnutí prezidenta republiky kontrasignoval  předseda vlády,  jim předal ministr školství, mládeže a tělovýchovy právem patří na web ragbyového magazínu Ceskeragby.cz. Je k tomu důvod.

V Seznamu 83 jmenovaných profesorů je totiž jako třetí uvedený bývalý hráč Iuridiky Praha, kterého  v osmdesátých letech  v Chrášťanech stačil trénovat ještě legendární trenér Zdeněk Sláma a následně Adolf Poslušný  docent  JUDr. Vladimír BALAŠ, CSc., který byl jmenovaný profesorem pro obor: Mezinárodní právo na návrh Vědecké rady Univerzity Karlovy.

Čerstvě jmenovanému s pravděpodobností blížící se jistotě  prvnímu a tudíž jedinému  profesorovi, který kdy v tuzemsku hrál ragby,  Vláďovi Balašovi hlásícímu se i nyní k ragbistům jsme  poblahopřáli ovšem v úplně jiném sportovním prostředí a to na Valné hromadě Českého svazu ledního hokeje. Mimochodem Vládimír Balaš tam byl, protože je předseda Arbitrážní komise  Českého svazu ledního hokeje.   

Při setkání s profesorem Balašem se vzpomínalo  na všechny možné jeho spoluhráče v sestavě  akademického ragbyového týmu  jako tehdy byli například vystudování čerství absolventi Právnické fakulty UK v Praze mimo jiných  Vladimír Zoufalý, Jan Oškrdal, Ladislav Moc,  Čestmír Kubát, Andrej Hronec a další.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála s využitím zprávy z webu hrad.cz pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)