Ragbisté ČR sice prohráli s New Zealand Ambassador´s XV 13:30, ale podíváná to byla pěkná

Na exhibiční ragbyové utkání výběru New Zealand Ambassador´s XV s českými ragbisty se i přes  velké popolední parno přišlo poslední červnovou sobotu na hřiště Tatry Smíchov podívat přes 3500 diváků a vůbec nelitovali.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...

New Zealand Ambassador´s XV, který je pro podobnost dresů označovaný také jako All Blacks, je tým složený z hráčů ragby z Nového Zélandu, kteří působí v Evropě a to ať už na amatérské, poloprofesionální či profesionální úrovni. Tento tým si zahrál proti Českému národnímu týmu již v roce 2015, kdy nadšeně bojující Češi nakonec podlehli hráčům v tradičních černých dresech s kapradinou na hrudi 32:36.

Tentokrát mělo utkání příznivý průběh hned od začátku pro české barvy.

Hosté sice začali hodně opatrně a tak  už v osmnácté minutě prohrávali 10:3, ale soupeř stačil do pološasu srovnat na 10:10.

Ještě po změně stran mohli diváci slavit vedení 13:10, ale to bylo ze strany českých ragbistů všechno. Češi sice ještě překonali oslabení, když deset minut odpočíval na tuto dobu  vyloučený  Jiří Pantůček, ale pak už jim soupeř naděloval. Nejdříve pětku s proměněným následným kopem, poté trestný kop a pak ještě za silného deště dvě pětky. Výhra hostí 30:13 byla o něco vyšší než skore, které oba soupeři dosáhli v roce 2015, kdy se příděl bodů zastavil u prohry ČR  32:36.

"Utkání se silným soupeřem na konci sezóny jsem uvítal a pro české ragbisty bylo moc důležité, neboť za dva měsíce startuje další ročník ME, ve kterém  chceme hrát s mladšími hráči. Ty se nyní předvedli a bylo dobře, že to bylo proti tak silnému soupeři. Myslím si, že  Češi hráli tak, že to byla podívaná i pro diváky, kteří někteří viděli ragby poprvé," řekl pro magazín Českéragby.cz kouč českého týmu Tomasz Putra.

Česká republika - .  New Zealand Ambassador´s XV 13:30  (10:10)
Body: Jursík 8, Pantůček 5 - Mitch 10, Nightingale, Armstrong, Holden a Samson po 5 *
Pětky 1: 4 * Rozhodovali Brown, Obreja a Carruthers (všichni Skotsko) * Diváků 3 500.

(ps, Českeragby.cz &  SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)