Ragbisté Praga Praha předali Sociálním službám Prahy 9 finanční dar na nákup motodlahy

Poslední den v dubnu 2020 za účasti místostarosty Prahy 9 Adama Važanského, předsedy ragbyového klubu Pragy Praha Luďka Kudláčka a ředitelky Sociáních služeb Prahy 9 Michaely Žáčkové proběhlo předání finančního daru. Ragbisté Pragy uspořádali sbírku a její výtěžek ve výši 74 211 korun poslali ve prospěch služeb.

Jak říkám ...„Sbírku jsme otevřeli 9.dubna 2020 a jen do konce měsíce se nám povedlo vybrat  a nyní na účet služeb přeposlat částku ve výši 74 211 korun. Sbírka nadále pokračuje a další částky po čase opět odešleme na stejný účet. Ve výboru našeho klubu také padl návrh, že  až se všechno kolem pandemie uklidní, můžeme přijít na návštěvu mezi  klienty a o ragby si s nimi popovídat. Po mistrovství světa, z kterého zápasy vysílala Česká televize, totiž vzrostl i divácký zájem o ragby," řekl pro magazín Českeragby.cz předseda RC Praga Praha Luděk Kudláček.

"Sociální služby Prahy 9 jsou vlajkovou lodí naší městské části v  oblasti služeb a ragbisté Pragy jsou zase vlajkovou lodí Prahy 9 v oblasti sportu. Proto jsem uvítal aktivitu ragbistů, kteří uspořádali sbírku a vybrali nemálo peněz po potřeby právě Sociálních služeb Prahy 9. Je to vzácná aktivita, když si uvědomíme, že ragby je čistě amatérský sport a finance ragbisté sami potřebují pro provoz svého klubu. O to více si cením této aktivity a spolupráce," řekl Adam Važanský, který má na vysočanské radnici na starosti mimo jiné také sport.

"Sbírka sportovců mne příjemně překvapila. Věděla jsem, že na Praze 9 působí dokonce dva ragbyové kluby Praga a Sparta, ale vůbec jsem netušila, že ragbisté Pragy přichystali takovou sbírku. Finance využijeme na nákup motodlahy, která umožní našim seniorům jejich lepší pohyblivost," řekla v reportáži TV Praha z předání finančního daru ředitelka služeb Michaela Žáčková.
(ps, Českeragby.cz & SportovniListy.cz, foto: z reportáže TV Praha)