Ragbisté Pragy s Přeloučí a Dragonu Brna s Vídní budou bojovat o pokračování v extralize

Ragbyová jednokolová extraliga sice zahájila již 25. února 2023, aby i s měsíční přestávkou na přelomu dubna a května skončila finalovým a dalšími zápasy o konečné umístění 20. května 2023, má na programu ještě dozvuky, kterými budou 17. června 2023 očekávané zápasy baráže o účast v extralize. Na pátém místě umístěná Praga se tak utká v jediném duelu s druhým týmem první ligy s Přeloučí a na šestém místě umístěný Dragon Brno pojede do Vídně, aby se zde Moravané utkali s víděnským týmem, který vyhrál první ligu. 

Ve vysočanském klubu Pragy nevládne  žádná nervozita, neboť v padesátileté historii městského ragbyového klubu se sídlem na levém břehu Labe   mezi Pardubicemi a Kolínem, se ještě nestalo, aby Východočeči v soutěžním utkání Pragu porazili. 

     Jak říkám ...

"Nemáme, co ztratit. Budeme bojovat," zní od pamětníků, kteří byli u toho, když v roce 1974 zakládali civilní klub Přelouče v době, kdy  v Přelouči hráli ještě vojáci VTJ Přelouč.


"Přelouč má ve svém středu několik hráčů, kteří mají i reprezentační zkušenosti, ale Praga má zkušenější tým, za který hrají i dva cizinci, zde působící. Praga by si měla účast v extralize uhájit," má jasno neúnavný komentátor ragbyového dění v zemi a ve světě legenda českého ragby Eduard Krützner senior.


V horší situaci je Dragon Brno, jehož ragbisté budou o pokračování v extralize bojovat ve Vídní, která se přihlásila do českých soutěží, byla zařazena do první ligy, ve které se ve spletitém žebříčku dostala až do finále s Přeloučí, kterou ve Vídni porazila 28:22, když výhru slavila až po položené pětce a následném kopu v nastaveném čase.

     Jak říkám ...

"Kdybychom nehráli extraligu,  ohrozilo by to výrazně i financování našeho klubu," zaznělo z brněnského klubu před závěrečnou části patrně časově za nejkratší dobu odehrané  soutěže v koletivním sportu v zemi.

Na podzim 2023 podle připravovaného kalendáře příznivci ragby extraligová utkání patrně vůbec neuvidí.

     Jak říkám ...

"Je hodně podivné, že vedení Unie chystá i v poslední třetině letošního roku organizovat opět  loni málo úspěšnou pohárovou soutěž, kterou mimo jiné  provázel i velký počet kontumačních utkání. To není příliš šťastný nápad zejména, když  celý svět bude od září do listopadu sledovat zápasy MS a zatímco  ve Francii se bude hrát špičkové ragby, tak u nás, pokud někdo bude chtít vidět ragby na vlastní oči, nabídneme mu  pohárová utkání? " sdělil ragbyovému webu  Ceskeragby.cz  někdejší reprezentant, trenér   a jeden  ze zakladatelů přeloučského civilního klubu  Leopold Blachut.

Blachutův spoluhráč z reprezentace   Eduard Krützner senior se domnívá, že je ještě čas koncem června 2023 pozvat na jednání  zástupce všech klubů, které hrají ragbyové soutěže mužů a domluvit se na optimální dlouhodobé soutěži.
Po osmnácté hodině v sobotu 17. června 2023 bude známo, které dva týmy ke čtyřem dosavadním  účastníkům Říčanům, Spartě, Tatře a Vyškovu doplní extraligu na šest účastníků.

Ten souboj můžete vidět v Praze, ale také ve Vídni.

Kam  na ragby
           Sobota 17. června 2023                                                                                                          

Baráž o udržení v české extralize

Praga Praha - RC Přelouč   od 11 hodin na hřišti u Rokytky
Rugby Union Donau Vienna - Dragon Brno  od 16 hodin někde ve VídniLíbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde
(ps pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 85 /  20 /  15)