Ragbisté Pragy si udrželi Vysočanský pohár jen 41 dnů! Praga - Sparta 19:32

O Vysočanský putovní pohár v ragby hraji ragbyové týmy se sídly na pražském obvodě Prahy 9 už od začátku tohoto  století  se držitelé putovní ceny v podobě Poháru celkem pravidelně střídali až do roku 2015. Od tohoto roku pravidlené střídání držení poháru už neprobíhalo, neboť Vysočanský pohár byl od toho roku dlouhá léta v držení úspěšnější Sparty.

Poslední výhru nad Spartou si Pragovka v soutěžním utkání v minulém desetiletí připsala 26. září 2015. Praga tehdy svého vysočanského rivala deklasovala poměrem 88:5. Ovšem od té doby vysočanští rivalové odehráli 15 vzájemných utkání, a ze všech odešla jako vítěz Sparta. Až první červnovou sobotu přesně 5. června 2021  konečně došlo po šesti lety k přerušení nepříznivé série, když Pragovka na svém domácím hřišti v takzvaném letním "pocovidovým" poháru urvala vítězství 16:14.

Pak patřil Vysočanský pohár opět Spartě, když na další výhru se Praga od té doby po téměř deseti výhrách Sparty a po 1001 dnech zmohla až teprve 2. března 2024, kdy skončil zápas třetího kola jen tři měsíce a půl trvající extraligy ragby 2024 Sparta Praha - Praga Praha 13:15. 

Praga však Vysočanský pohár udržela jen 41 dnů, neboť výsledek  utkání šestého kola extraligy  Praga - Sparta 19:32 rozhodl v pátek 12. dubna 2024 o předání poháru zpět ragbistům Sparty Praha.

Nutno dodat, že v nejvyšší tuzemské ragbyové soutěži je na tom Praga se čtyřmi výhrami, dvěma porážkami  a se ziskem 19 bodů v tabulce lépe než Sparta, která naopak jen dvakrát vyhrála, čtyřikrát prohrála a získala ale jen 13 bodů.
   Víte co  ...


Chcete vidět 55 skvělých fotografií pořízených Milošem Březinou při utkání  Praga - Sparta ?  Najdete je ..  zde!

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto a koláž Petr  Skála)

(2024 /  50 / 12 /  02 / 06)