Ragbisté Přelouče poprvé v první lize prohráli. O bonusový bod přišli v poslední minutě u Botiče v Petrovicích

Utkání v ragby Petrovice -  Přelouč, odehrané v neděli 26. března 2023 v Praze u Botiče mezi prvoligovými týmy,  které ze skupiny Čechy narozdíl od béčka Říčan mohou usilovat o postup do extraligy,   bylo vyrovnané. O porážce Přelouče rozhodlo nakonec velké množství chyb, za které byly proti Východočechům nařízeny trestné kopy, kterých domácí ragbisté dokázali využít.

Přelouč v prvním poločase položila dvě pětky a po 40 minutách hry vedla 15:13. Pak však rozhodčí Fořt nařídil proti Přelouči tři trestné kopy a při jejich přesných provedeních  útočníkem  Petrovic Brady skore tím pádem narostlo až do stavu 22:15. Tento výsledek by ještě znamenal pro Přelouč zisk
alespoň jednoho bonusového bodu, ale to by  poslední akcí ragbistů Petrovic nesmělo být rychlé rozehrání míče na útočníka Hrabánka, který položil v osmdesáté  minutě poslední pětku utkání. Skore se po následném kopu po pětce uzavřelo za stavu Petrovice - Přelouč 29:15.

Týmy Říčany B, Přelouč  a Petrovice mají po dvou výhrách a jedné porážce a o konečném pořadí základní části skupiny Čechy rozhodnou odvetná utkání.

Praha 26. března 2023

První liga  ... třetí kolo

RK Petrovice - RC Přelouč  29:15 (13:15)

Pětky: 3:2 * Body:  Brada (4TK, KP) 14, Dvořák, Paukner a Hrabánek (všichni po pětce) 5 -  Rozkošný, Križánek (oba po pětce) 5, Kohout (TK, KP) 5  * Rozhodčí: Ondřej Fořt mladší.

Sestava Přelouče: Dušek, Čejka, Rosenkranz, Križánek, Krejzl, Suchý, Hanč, Preininger, Řičica, Kohout, Chrbolka, Rozkošný, Čížek Jan, Nevrlý, Čížek Jakub * Střídali: Beneš, Charvát, Šimon, Pánek, Dostál, Petržilka, Zámiš

Další výsledek třetího kola

RC Říčany B - Nýrsko/České Budějovice    79:5 (36:5) * pětky    13:1

Aktuální tabulka

1    Mountfield Říčany B          3    2    0    1    117:36  +  81     10
2    RC Přelouč                        3    2    0    1    124:41  +  83      9
3    RK Petrovice                      3    2    0    1    115:48   +  67       9
4    Nýrsko/Č.Budějovice          3    0    0    3    12:243    -131       0

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)