Ragbisté Přelouče restartovali sezónu v Praze v Edenu prohrou se Slavií v Letním poháru 20:46

Přesně 239 dnů uplynulo od posledních utkání odehraných českými ragbyových kluby tehdy v rámci nakonec nedohrané podzimní zkrácené verze ligy.  Tak dlouhá přestávka byla zaviněna pandemií COVID-19, která měla dopad na všechno možné včetně sportu. Nyní se zdá,  že se vše vrací do starých kolejí i když při dodržování určitých opatření. Nu a tak ragbisté mohli konečně nastoupit k oficiálním zápasům  v rámci narychlo vyhlášeného Letního poháru České rugbyové unie.

Z osmi ligových týmů se do tříkolového  Letního poháru přihlásilo šest včetně RC Přelouče. Borci z Pardubického kraje cestovali v prvním kole za soupeřem  do Prahy  Edenu, kde jej hostili ragbisté nejstaršího pražského klubu Slavie Praha. 

Ceskeragby.cz bylo na místě děje ...   Přeloučští ragbisté na podzim 3. října 2020 sice v domácím prostředí podzimní zkrácené ligové soutěže Slavii porazili 31:24, ale na tento výsledek mohou Východočeši už jen vzpomínat s nostalgií, neboť výsledky  podzimní ligy 2020 byly anulovány.

Na jaře se však pražská Slavii představila ve velmi dobré formě. Kdo se přišel na utkání s Přeloučí podívat a zmeškal začátek o pouhých  patrnáct minut, přišel o tři Slavií položené pětky. Do poločasu Pražané brankoviště Přelouče navštívili celkem pětkrát, zatímco hosté bodovali jen jednou pětkou a úspěšným trestným kopem. 

 

Druhá půle už byla vyrovnanější a na položené pětky skončila 2:2. Přesto  prohra 20:46 byla pro borce Přelouče neočekávaně vysoká.

Jak říkám ...

"Kdyby hrál za Přelouč hrající trenér Jan Čížek, který se léčí po operaci, nevyhráli bychom tak vysoko," sklonil poklonu po utkání  svému protějšku kouč Slavie Martin Javůrek

"Trénujeme ve stejném počtu dvaadvaceti hráčů jako na podzim loňského roku. Přijeli jsme k prvnímu letošnímu utkání do Edenu se všemi, co mohli hrát a tak jsme zaplnili lavičku dokonce více hráči než měla k dispozici Slavie. Bylo to naše první utkání po nucené přestávce a tak si jej budeme muset doma podrobně rozebrat, kde jsme dělali chyby. Hned po utkání jsem hráčům řekl, že jsme se dopustili hned v prvních deseti minutách  hry několika přestupků, po kterých nás soupeř trestal úspěšnými kopy a položenými pětkami," řekl pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz kouč Přelouče Jan Čížek.

Nepřišlo hráčům Přelouče líto, že,  ač odehráli všech sedm utkání podzimní ligy, byla nakonec soutěž anulována?

"Odpovídali jsme na dotaz Unie, zda chceme soutěž na jaře dohrát nebo ne. Hlasovali jsme s devíti dalšími prvoligovými a druholigovými kluby pro pokračování, přesto  se nakonec rozhodlo soutěž anulovat. Je škoda, že se alespoň nedopočítala  základní část zkrácené ligy a neurčilo se pořadí a nepředal se  Pohár Tondy Frydrycha. Unie rozhodla však jinak," odpověděl Jan Čížek. 

Další program Letního poháru ... 2. kolo 

Sobota 12. června 2021

Sparta Praha - Slavia Praha  na hřišti na Podvinném Mlýně v Praze 9  od 14 hodin
Říčany - Praga Praha  na hřišti Josefa Kohouta od 14 hodin
Přelouč - Tatra Smíchov  na hřišti pod parkem od 14 hodin  
Praha 5. června 2021  


Letní pohár patnáctkového ragby

Praga Praha - Sparta Praha  16:14  (13:7)  pětky 1:2
Slavia Praha - RC Přelouč   46:20  (29:8)   pětky  7:3
Tatra Smíchov - RC Říčany  19:21  (19:6)  pětky  3:2


(Petr Skála, ceskeragby.cz, foto:Petr Skála)