Ragbisté Říčan obhájili loňské prvenství v ragbyové extralize a ve finále zdolali Tatru 45:8

Finalový duel začal dobře pro domácí ragbisty, za které čtyřikrát skoroval z trestných kopů Tristan Horak, aby Říčanští za stavu 12:3 přidali ještě jednu položenou pětku s následným úspěšným kopem.

Skore se pak dlouho neměnilo, ale nakonec závěr utkání patřil středočeským ragbistům, kteří v krátkém sledu za sebou položili čtyři pětky. Tatře se podařilo skorovat až v samotném konci, kdy poslední pětku utkání a zároveň celého letošního ročníku extraligy položil v říčanském brankovišti dvacetiletý útočník Tatry působící ve Skotsku Adam Koblic. Výsledek Říčany - Tatra Smíchov 45:8 byl překvapením i pro vítěze.

Jak říkám ...

"Nečekal jsem, že vyhrajeme s Tatrou tak jednoznačně, ale na druhou stranu mám radost, že to tak dopadlo a hlavně už je ta soutěž za námi. Obhájit  mistrovský titul se nám podařilo  a jsem rád, že jsem u toho loňského a letošního titulu byl jako kapitán týmu. Jinak jako obyčejný hráč jsem slavil se spoluhráči mistrovský titul dříve ještě dvakrát. Nu a na co se nyní těším? Na dovolenou u moře," přiznal kapitán ragbyového  mistrovského týmu Říčanprofesí však OSVČ coby řemeslník Jan Šedivý pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz

"Pozorně jsme bránili a to rozhodlo o výsledku," vyjádřil se pro svazový web trenér Říčan  Miroslav Němeček.

"Očekával jsem jiný průběh finále. Drželi jsem s Říčany krok jen první poločas. Klíčovým hráčem soupeře, který významně přispěl o jeho vítězství, byl v české soutěži vyjímečný ragbista Tristan Horak hrající na útokové spojce, který Říčanům zajistil 20 bodů," poznamenal k utkání kouč Tatry Jan Oswald.  
Říčany, Praha, Vyškov  28. května 2022        Ragby                                                                                

Finále play off ragbyové extraligy

Říčany  (28. května 2022): Říčany - Tatra Smíchov   45:8  (19:3)
pětky: 5:1 *  Body: Horak 20, Trefný, Adámek, Linhart, Formánek a Crafford po 5 - Koblic 5 a Šampalík 3 *  Rozhodovali: Čekal, Heřman, Burnard * Diváků: 1000.

Utkání o třetí místo

Praha  (28. května 2022): Sparta Praha - Praga Praha  42:7 (21:0) 
pětky 6:1

Utkání o páté místo

Vyškov  (28. května 2022): JIMI Vyškov - Dragon Brno  38:12  (12:7)

Utkání o sedmé místo

Praha  (28. května 2022): Slavia Praha - Přelouč  103:22  (47:8)

Konečné pořadí:  1. Říčany, 2. Tatra Smíchov, 3.Sparta Praha, 4. Praga Praha, 5. Vyškov, 6. Dragon Brno, 7.Slavia Praha, 8. Přelouč.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
 (Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)