Ragbisté Slavie Praha se s nadílkou přeloučským ragbistům zastavili dva body před stovkou! Výsledek 98:12 se ještě vešel na ukazatel skore

Ragbisté Slavie Praha hraji druhou nejvyšší ragbyovou soutěž a v této soutěži převalcují na koho ukážou. Naposled hráči nejstaršího českého klubu nadělovali borcům z Přelouče, kteří přicestovali do Edenu jen se sedmnácti zdravými  hráči, které mohli napsat na soupisku.  Bodový příděl Pražanů se tak na konci utkání zastavil dva body před stovkou a tak v Edenu  neřešili problém, jak zobrazit skore, které je tříciferné, když umožňuje uvádět čísla jen ta dvojciferná. 

Zápas první ligy byl tedy úrodný na položené pětky, kterých bylo položeno  celkem 18 v poměru  16:2. 

Jen tak pro zajímavost, když si uvědomíme, že  se hraje ragbyové utkání  v délce jen 2 x 40 minut, tak diváci v Edenu viděli položenou pětku v průměru přibližně každých  4:30 minuty. 

Za Slavii bodovalo celkem devět hráčů a za Přelouč jen  dva.  Jak říkám    ...

"Máme nyní velkou marodku. Mezi zraněnými hráči jsou zejména klíčoví hráči, proto si z Prahy odvážíme tak vysokou porážku. Navíc Slavie  v této soutěži  nemá konkurenci a nesmíme zapomenout, že o tom, že se hraje v Edenu druhá nejvyšší soutěž,  se rozhodlo loni v rozhodujícím duelu  Slavia - Praga, kde domácí Slavia prohrála jen o jediný bod 19:20.  Nu a vidíte dnes. Praga vede extraligu a Slavia všem svým soupeřům včetně nás naděluje  debakly.  V současné době sice náš tým není pro Slavii silným soupeřem, ale vždy tomu tak nebylo. V roce 2020, kdy Slavia hrála s Přeloučí v extralize, jsme ji doma porazili. Tehdy se hrálo v době covidových opatření, ale i tak Přelouč tehdy odehrála všech sedm utkání, jenže protože ostatní účastníci některá utkání nehrála, Česká rugbyová unie ten ročník celý anulova, třebaže bylo nesehráno jen sedm utkání a před startem tohoto ročníku bylo určeno, jak bude rozhodnuto o  nesehraných utkáních. Takže i když jsme  před čtyřmi lety regulérně porazili Slavii, ten výsledek nakonec nebyl po anulování celého ročníku registrovaný," řekl po posledním prvoligovém utkání v Praze předseda přeloučského klubu Bořek Trejbal.

Přeloučští ragbisté se chtějí na konci  prvoligové soutěže umístit ve středu tabulky a představit se poprvé v tomto roce  na svém hřišti s Bystrcí a se Zlínem v nejlepší formě. 


Praha, brno, ŕíčany  16. března 2024


     Ragby                                                                                        

První liga


Slavia Praha - Přelouč  98:12  (43:5)  

Pětky:  16:2  * Body:  Fojtík 23, David Miřácký a Pospíšil ( oba 15), Pasbecar, Severýn, Hora (všichni 10), Adam Miřácký, David, Ševčík (všichni 5)  -  Jan Čížek 7, David Staněk 5  *  Rozhodoval:  Fořt * Diváků:  200.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro Českeragby.cz. foto a koláž: Petr Skála)

(2024 / 36 / 09 /  02 / 05)